Strona główna / Lokalne / Podpalił drzwi lokatorce. Użył butelki z benzyną

Podpalił drzwi lokatorce. Użył butelki z benzyną

Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali 20-latka, który podpalił drzwi wejściowe mieszkania. Mężczyzna już usłyszał zarzut i za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w nocy z wtorku na środę zostali powiadomieni o podpaleniu drzwi wejściowych do mieszkania przy ulicy Norweskiej. Stróże prawa ustalili, że nieznany sprawca dokonał podpalenia przy wykorzystaniu łatwopalnej substancji.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli kryminalistyczne ślady, w tym nadpaloną butelkę po mineralnej wodzie. Funkcjonariusze przejrzeli także monitoring na pobliskiej stacji paliw. Podczas wnikliwego przeglądania zapisu nagrania zwrócili uwagę na mężczyznę zakupującego butelkę wody tej samej marki, a po chwili napełniającego ją benzyną przy jednym z dystrybutorów. Wizerunek postaci oraz jej rysopis policjanci skojarzyli z mężczyzną, którego legitymowali tej samej nocy kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia.

Podejrzewany o podpalenie drzwi był już policjantom znany, jego zatrzymanie było kwestią czasu. Typowany na sprawcę czynu mężczyzna jeszcze tego samego dnia w godzinach porannych został zatrzymany.

Mundurowi przedstawili 20-latkowi zarzut zniszczenia drzwi o wartości 2.500 zł. Mężczyzna przyznał się do dokonania tego czynu, wnioskując o o grzywnę w kwocie 4.000 zł oraz obowiązek naprawienia szkody.

Sprawa znajdzie niebawem swój finał w sądzie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Umowa na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej – podpisana

Umowa między Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum PGZ-Miecznik na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP …

Jeden komentarz

  1. Strach się bać. Jak widać nie do końca popłaca… uczciwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.