Strona główna / Lokalne / Najnowszy obiekt Uzdrowiska już otwarty
Prezes Dariusz Śliwiński w grudniu 2015 roku z wielką pompą otwierał zmodernizowany ośrodek Adam i Ewa. Koszt realizacji projektu, wyniósł ponad 8,2 miliona złotych. Unijne wsparcie, które otrzymało „Uzdrowisko Świnoujście S.A.” od marszałka województwa to blisko 2,9 miliona złotych. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Najnowszy obiekt Uzdrowiska już otwarty

Ma 60 nowocześnie urządzonych miejsc noclegowych i bazę zabiegową. W poniedziałek uroczystego otwarcia dokonał prezes Dariusz Śliwiński. Inwestycja powiodła się dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Inwestycja objęła szereg prac w zakresie: energetyki, infrastruktury telekomunikacyjnej, infrastruktury sfery badawczo-rozwojowej, zakupu urządzeń i wyposażenia bazy zabiegowej, zakupu urządzeń gastronomicznych i hotelowych.

– Droga do otwarcia „Adama i Ewy” była długa, ale to dzięki marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi oraz prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi otrzymaliśmy pełnomocnictwa do skorzystania ze środków unijnych, aby przebudować ulicę Słowackiego oraz budynek „Adam i Ewa”. Terminy zakończenia prac były zabójcze, ale słowa dotrzymaliśmy. Takie spotkanie jak dziś zapewne miało miejsce 126 lat temu, kiedy w 1894 roku oddano do użytku ten budynek. Po wielu latach podjęliśmy się próby przywrócenia tego miejsca do dawnej świetności i tę trudną operację zakończyliśmy pełnym sukcesem – zaznaczył prezes „Uzdrowiska Świnoujście” S.A. Dariusz Śliwiński.

Prace budowlane ruszyły w lutym 2015 roku. Trwały kilka miesięcy. Koszt realizacji projektu, wyniósł ponad 8,2 miliona złotych. Unijne wsparcie, które otrzymało „Uzdrowisko Świnoujście S.A.” od marszałka województwa to blisko 2,9 miliona złotych.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

2 komentarze

  1. CENZURUJECIE? To jest nielegalne…

  2. ostatnie ich dni…ale jeszcze zrobili ”remont”za prawie 9 mln…p. Brudzinski zrób pan tam audyt…gdzie te pieniadze tak naprawde poszły…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.