Strona główna / Lokalne / Licealiści z „Mieszka” z sukcesami w Anklam

Licealiści z „Mieszka” z sukcesami w Anklam

Po raz kolejny uczniowie świnoujskich liceów i gimnazjów wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Matematycznej w Anklam. Nie zabrakło tam również uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, którzy – jak co roku – zajęli w konkursie wysokie lokaty. W połowie listopada o zwycięstwo w kategorii 2-3 klasa liceum zawalczyli: Krzysztof Pałka i Dominik Szaciłowski (drugie miejsca), Wiktoria Kos (trzecie miejsce) oraz Grzegorz Muth i Hubert Ryszka (wyróżnienia).

Udział w olimpiadzie wymaga dużej wiedzy i umiejętności matematycznych. Niektórzy uczniowie są już weteranami konkursu.

– Pierwszy raz pojechałem tam w gimnazjum. Na olimpiadzie są cztery zadania, a trwa ona pięć godzin. Moim zdaniem w tym roku zadania były bardzo łatwe, szczególnie pierwsze zadanie z układem równań. Pozostałe były trochę trudniejsze, ale wystarczyło mieć na nie pomysł. Całość zajęła mi 1,5 godziny, dostałem 36/40 punktów – podsumowuje swój udział tegoroczny maturzysta Krzysztof Pałka.

D. Kubiak-Rosiak, rzecznik LO

Fot. organizator

Zobacz również

Camping wypełniony niemal w 100 procentach. Namiotów też jest bardzo dużo

Pola campingowe nad morzem przeżywają prawdziwe oblężenie. W niektórych miejscowościach turystycznych nie ma gdzie wcisnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.