Strona główna / Lokalne / Erasmus+ Realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Erasmus+ Realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

W dniach 26-28 listopada delegacja Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu wzięła udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu dyrektorów i koordynatorów w ramach trójstronnego projektu YOUTH 4 EARTH. SPACES WITHOUT BORDERS finansowanym z programu Erasmus + Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, które odbyło się w szkole lidera projektu I.E.S. Carlos Álvarez w Maladze, w Hiszpanii. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkoły partnerskiej z Włoch.

Spotkanie miało na celu zaplanowanie działań projektowych, jakie w ciągu najbliższych dwóch lat realizować będą uczniowie wszystkich trzech szkół zaangażowanych w projekt. Podjęto decyzje o kryteriach, jakie muszą spełnić uczniowie chcący wziąć udział w tym przedsięwzięciu, zadaniach jakie będą wykonywać oraz terminach wizyt w szkołach partnerskich. Wspólnie wypracowany został harmonogram działań na kolejne lata realizacji projektu. Spotkanie było także okazją do osobistego poznania osób, które będą odpowiedzialne za jego realizację w swoich szkołach.

Oprócz dyskusji na tematy ściśle związane z projektem, nauczyciele wzięli również udział w kilku wizytach studyjnych. Zwiedziliśmy partnerską szkołę I.E.S. Carlos Álvarez, a także odwiedziliśmy miejsca, po których podczas swojej wizyty w Maladze zostaną oprowadzeni nasi uczniowie tj. obserwatorium ornitologiczne u ujścia rzeki Guadalhorce, oraz Aula del Mar – muzeum poświęcone faunie i florze Morza Alborańskiego. Ponadto wspólnie z hiszpańskimi uczniami i ich opiekunami wzięliśmy udział w inspekcji pięciokilometrowego odcinka wybrzeża w ramach CoastwatchSurvey 2015.

W projekcie udział weźmie 20 uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu oraz po 20 uczniów ze szkół partnerskich w Hiszpanii i Włoszech. Podczas trwania projektu uczniowie będą wykonywać w grupach narodowych i międzynarodowych postawione przed nimi zadania, głownie o tematyce przyrodniczej. Jednym z zadań będzie stworzenie szkolnego przewodnika po terenach o dużym znaczeniu przyrodniczo-ekologicznym znajdujących się w sąsiedztwie partnerskich szkół.

W wyniku uczestnictwa w projekcie podniesione zostaną nie tylko kompetencje językowe osób w niego zaangażowanych, ale również poszerzona zostanie ich wiedza przyrodnicza, świadomość ekologiczna i umiejętności korzystania z technologii komunikacyjno – informacyjnej.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.