poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Sto lat w zdrowiu i szczęściu

Sto lat w zdrowiu i szczęściu

art-slub5Pięć par małżeńskich zostało dziś uhonorowanych przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale wręczał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. 50-lecie związku obchodzili Krystyna i Edward Dobijańscy, Irena i Adolf Iwaniukowie, Alicja i Józef Jastrzębscy, Halina i Wacław Oprządkowie, Stanisława i Mirosław Ruccy. – Jesteście wzorem dla innych – mówił do Jubilatów Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Ludźmi, którzy szanują i dotrzymują raz danego słowa.

Państwo Krystyna i Edward Dobijańscy związek małżeński zawarli 14.08.1965 r. w Sochaczewie. Pan Edward pracował jako muzyk zawodowy w Orkiestrze Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni oraz jako kapelmistrz Orkiestry Wojskowej i nauczyciel Ogniska Muzycznego. Pan Edward był również radnym Miejskiej Rady Narodowej w Świnoujściu. Pani Krystyna pracowała w Zakładach Mechaniki Precyzyjnej w Błoniu jako monter zegarków oraz jako telefonistka na centrali wojskowej w Komendzie Portu Wojennego 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Wychowali dwie córki, mają cztery wnuczki.

Państwo Irena i Adolf Iwaniukowie związek małżeński zawarli 06.11.1965 r. w Kościanie. Pan Adolf pracował jako żołnierz zawodowy. Był mechanikiem okrętowym. Pani Irena pracowała w Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM. Mają jednego syna i wnuczkę Natalkę.

Państwo Alicja i Józef Jastrzębscy związek małżeński zawarli 31.07.1965 r. w Częstochowie. Pan Józef przyjechał do Świnoujścia w 1964 r. w celu odbycia zasadniczej służby wojskowej, następnie został w służbie zawodowej. Obecnie pracuje w Żegludze Świnoujskiej jako kapitan promu Karsibór I. Pani Alicja do Świnoujścia przyjechała w 1967r. Pracowała w handlu. Obecnie przebywa na emeryturze. Mają syna i córkę.

Państwo Halina i Władysław Oprządkowie związek małżeński zawarli 27.03.1965r. w Kosakowie. Pan Władysław pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Dalmor oraz jako instruktor zawodu na statku szkolnym „ Emilia Gierczak” i mechanik chłodni w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Halina pracowała w Przedsiębiorstwie Upowszechniania Prasy i Książki RUCH następnie w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” a także w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego w Świnoujściu. Mają syna, dwoje wnucząt i prawnuczkę.

Państwo Stanisława i Mirosław Ruccy związek małżeński zawarli 02.10.1965r. w Świnoujściu. Pan Mirosław pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Stanisława pracowała w aptece jako technik farmacji. Mają dwie córki i trzy wnuczki.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.