Strona główna / Lokalne / Pasażer wypadł za burtę. Trwają poszukiwania

Pasażer wypadł za burtę. Trwają poszukiwania

Na Bałtyku trwają poszukiwania pasażera, który wypadł za burtę promu Skania płynącego ze Świnoujścia do Skandynawii. W akcji poszukiwawczej bierze udział prom Wolin, Mazovia, Skania i Śniadecki, a także jednostka niemieckiego SAR Eugen. Do zdarzenia doszło około 50 kilometrów od Świnoujścia.

Statki będące w pobliżu promu, który nadał sygnał „man over board” zeszły z kursu i włączyły się w akcję poszukiwawczą. Akcję utrudnia wiatr południowo-zachodni wiejący w porywach do 6 w skali Beauforta.

Wkrótce podamy więcej informacji

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Jeden komentarz

  1. Prom Skania wracał z Ystad do Świnoujścia. Około 18:15 nadał sygnał May-Day „Człowiek za burtą” do wszystkich jednostek. Poszukiwania trwają cały czas (jest 1:15 w nocy). W akcji biorą w dalszym ciągu 4 promy Unity Line: Skania, Wolin, Kopernik i Jan Śniadecki, oraz 4 jednostki ratownictwa morskiego (w tym polski Pasat). Nie wiadomo kiedy zakończą się poszukiwania. Według rozkładu, prom Skania od ponad 2 godzin powinien być już w drodze do Szwecji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.