Strona główna / Sport / Piłkarski turniej mikołajkowy organizowany przez MKS Flota Świnoujście

Piłkarski turniej mikołajkowy organizowany przez MKS Flota Świnoujście

5 grudnia w hali Gimnazjum Publicznego nr 1 w Świnoujściu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla zawodników wszystkich grup wiekowych. Organizatorem był zarząd MKS Flota, nadzór nad całością sprawował wiceprezes ZZPN Tadeusz Leszczyński.
art-turniej2Turniej był podzielony był na cztery kategorie wiekowe, grano systemem każdy z każdym. Jako pierwsi wyszli na parkiet najmłodsi, tj. dzieci w wieku 7-8 lat. W tej kategorii drużyny grały po czterech zawodników plus bramkarz (w pozostałych czterech bez bramkarza). Wystąpiły trzy drużyny Floty oraz zespół Akademii Piłkarskiej Reissa, łącznie 29 zawodników. Zwyciężyła Flota I w składzie: Paweł Bilski (bramkarz), Szymon Celler, Marcel Draw, Kacper Jasiecki, Oliwier Mrowca, Paweł Rewaj, Jakub Wieczorek, Tobiasz Zbyszewski. Jasiecki, Rewaj i Wieczorek zdobyli po dwie bramki.
W drugiej kategorii obejmującej chłopców w wieku 9-11 lat w liczbie 28 osób, oprócz trzech zespołów Floty grała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1. Tu również zwyciężył zespół oznaczony Flota I w składzie: Hubert Wydra, Damian Rutkowski, Oliwier Piasecki, Rafał Jończyk, Olaf Graf, Adam Tuszyński. Najlepsi strzelcy: Jończyk (Flota I) i Marcin Sperkowski (Flota II) po trzy bramki.
Najliczniej obsadzona była kategoria trzecia dla zawodników od 12. do 14. roku życia. Wzięło w niej udział łącznie 36 zawodników podzielonych na cztery zespoły, ale tu nie było rywala spoza MKS Flota. Wygrała Flota II, którą reprezentowali: Piotr Chołodecki, Bartosz Jankowski, Kacper Chmiel, Jakub Nowak, Jakub Malkiewicz, Kacper Smolij, Dawid Tomf, Dawid Walczak. Najlepszym strzelcem tej kategorii został Liam Maćkowski (Flota IV), którzy strzelił siedem bramek.
I wreszcie kategoria open. Tu wystąpiło 26 zawodników w dwóch zespołach juniorów i dwóch seniorów. Zwyciężył drugi zespół seniorów, a reprezentowali go: Michał Nowak, Łukasz Gądek, Oskar Zięty i Mateusz Zaborowski. Królem strzelców został Nowak, który strzelił siedem bramek, a najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Gądka, który – ponieważ w tej kategorii nie ma bramkarzy – grał w polu, ale bardzo dobrze sobie radził.
Po każdym turnieju było podsumowanie i wręczenie nagród. Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe pucharki, a wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty mikołajkowe w postaci słodyczy, które w części sponsorowane były przez Uzdrowisko Świnoujście S.A.
– Obserwując grę, szczególnie tych najmłodszych, od momentu w którym zaczęli grać do chwili obecnej, widać bardzo duży wzrost piłkarskich umiejętności – powiedział organizator Tadeusz Leszczyński. – Z przyjemnością patrzy się na tych ambitnych chłopców, którzy walczą, starają się, grają fair i coraz więcej potrafią, co bardzo cieszy. Serdecznie dziękuję dwóm panom, którzy sędziowali cały turniej, tj. Markowi Trzeciakowi i Andrzejowi Koziarskiemu.
Z kolei trener Tomasz Błotny prosi o przekazanie podziękowań Tadeuszowi Leszczyńskiemu, co niniejszym czynimy.


Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.