Strona główna / Lokalne / Cztery Zakątki w Mieszku

Cztery Zakątki w Mieszku

Pod koniec listopada br. w murach Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I odbyło się kolejne spotkanie młodzieży i polityków w ramach międzynarodowego projektu „Czterech Zakątków Południowego Bałtyku”. Uczestnicy dyskutowali w języku angielskim o problemie bezrobocia wśród młodych Europejczyków oraz o emigracji zarobkowej. Wysłuchali również rad lokalnych przedsiębiorców – Tomasza Grzybowskiego i Eugeniusza Japtoka – którzy opowiedzieli o swojej drodze do sukcesu.

Opiekunem grupy licealnej jest Beata Szumicka, zaś spotkanie przygotowała (z pomocą uczniów) Ewa Rucińska, koordynator projektu. Jak podkreślają sami uczestnicy, te dwa dni spędzone z mieszkańcami Rugii, Bornholmu i Południowej Skanii to doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni.

– Na tegorocznym spotkaniu Czterech Zakątków poszerzaliśmy swoje horyzonty, konfrontując ze sobą różne opinie, poglądy i otwierając się na nowe znajomości z osobami zupełnie odmiennymi kulturowo. Ćwiczenia były bardzo rozwijające, bo analizowaliśmy ważne problemy, mogliśmy dyskutować również z autorytetami, jakimi byli dla nas politycy, a pod koniec spotkania musieliśmy praktycznie i kreatywnie podejść do tematu, zajmując się stworzeniem reklam do przydzielonych nam nadmorskich biznesów. Przede wszystkim to były dwa bardzo pozytywne dni, w czasie których połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i pokazaliśmy innym zakątkom, że jesteśmy naprawdę mili, ambitni i otwarci jako naród – podsumowała swój udział Marta Mularczuk, uczennica drugiej klasy LO.

Tekst D. Kubiak-Rosiak, rzecznik LO

Fot. organizator

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.