Strona główna / Sport / Szósty Ragnarok przeszedł do historii

Szósty Ragnarok przeszedł do historii

Szósta edycja Ragnaroka już za nami. Emocji nie brakowało. Do Świnoujścia przyjechali najlepsi grapplerzy w kraju, mistrzowie Polski, świata i Europy. Było kilka zaskakujących rozstrzygnięć.

– Chociaż w poszczególnych grupach byli oczywiście faworyci, to na Ragnaroku każdy może wygrać z każdym. Już wcześniej bywało, że utytułowani fighterzy odpadali we wczesnej fazie turnieju. Czasami decyduje forma dnia – tłumaczą organizatorzy z Berserkers Team Świnoujście.

W finale NO GI -84 kg (była to najsilniejsza z grup, w której już po pierwszy walkach odpadły wielkie nazwiska, tj. Marcin Held oraz Marcin Bandel – aczkolwiek w dyskusyjnych i pechowych okolicznościach) Piotr Fręchowicz zdusił trójkątem Jakuba Zajkowskiego. P. Fręchowicz otrzymał także nagrodę organizatora za najefektywniejsze poddanie turnieju. Kacper Rot zwyciężył w dywizji -71 kg NO GI poddając Janusza Andrejczuka duszeniem trójkątnym rękoma. W finale dywizji GI -77 kg Jędrzej Loska pokonał poprzez duszenie Roberta Henka. W finale GI -94 kg podobnie jak rok temu spotkali się Adam Wardziński oraz Jarosław Ogiegło. Wtedy wobec braku poddania z jednej i drugiej strony obaj zawodnicy podzieli się najwyższym miejsce na podium. Tym razem A. Wardziński wygrał po poddaniu rywala duszeniem krzyżowym kimonem. Zwycięzca kategorii GI – 94 kg został także uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

Głównym organizatorem turnieju był LUKS Berserker’s Team Świnoujście oraz Klub Motocyklowy 96MC Poland. Patronat honorowy nad imprezą objął: Prezydent Świnoujścia, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski Związek Ju Jitsu. Głównymi sponsorami turnieju były Extreme Hobby oraz Ground Game.

Berserkers Team Świnoujście

fot. NO MERCY

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Jeden komentarz

  1. Obrzydliwe jest oglądanie ocierających się o siebie półnagich mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.