Strona główna / Lokalne / Nagroda TRYTON 2015. Możesz jeszcze zgłosić swojego kandydata

Nagroda TRYTON 2015. Możesz jeszcze zgłosić swojego kandydata

Trwa kolejna edycja Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2015. Nagroda honoruje osoby i instytucje za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno-kulturalną oraz gospodarczą aktywizację miasta, promocję jego wizerunku w kraju oraz zagranicą.

Statuetka wręczana jest w trzech kategoriach:

I. Gospodarka i przedsiębiorczość

II. Działalność kulturalna, społeczna, edukacja i sport

III. Obiekt roku

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas Gali TRYTONA, która odbędzie się na tradycyjnym balu w dniu 23 stycznia 2016 roku w hotelu Interferie Medical Spa.

Swoich kandydatów do statuetki TRYTON 2015 zgłaszają członkowie Kapituły oraz mieszkańcy Świnoujścia.

Jeszcze do poniedziałku 21 grudnia bieżącego roku mogą zgłaszać swoich kandydatów do nagrody mieszkańcy miasta. Wystarczy wysłać e-maila na adres:rzecznik@um.swinoujscie.pl albo przyjść do Urzędu Miasta Świnoujście i złożyć pisemne zgłoszenie na Stanowisku Obsługi Interesantów lub Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych (pokój 129). W zgłoszeniu należy podać pełną nazwę kandydata, firmy, organizacji lub imię i nazwisko w przypadku osoby fizycznej oraz krótkie uzasadnienie.

– Spośród tych, które już zgłosili mieszkańcy, na razie najwięcej dotyczy kategorii Obiekt Roku – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia .

Ostateczny wybór nagrodzonych TRYTONEM należy do Kapituły, w której skład wchodzą: Prezydent Miasta (jednocześnie jest jej przewodniczącym), Przewodniczący Rady Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta, Sekretarz Miasta, redaktorzy naczelni świnoujskich mediów oraz dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na oficjalnej internetowej stronie Miasta Świnoujście pod adresem: http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/126/9589

Nagroda TRYTON jest przyznawana nieprzerwanie od 2004 roku. W ubiegłym roku zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Dom Gościnny „Ptaszarnia” na wyspie Karsibór, Polskie LNG za wspieranie świnoujskiej kultury, edukacji i sportu oraz projektanci zadaszenia amfiteatru Pracownia Inżynierska Projekt s.c. Kręzel Marian, Kręzel Marta. Nagrodę specjalną otrzymała Fundacja Korowód im Marka Grechuty za koncert z okazji nadania świnoujskiemu amfiteatrowi im Marka Grechuty, które było największym wydarzeniem kulturalnym w 2014 roku. Statuetkę TRYTONA odebrała żona artysty Danuta Grechuta.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Na zdjęciu statuetka TRYTONA.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.