Strona główna / Kultura / Wspólne kolędowanie w centrum miasta! Zobacz zdjęcia i film!

Wspólne kolędowanie w centrum miasta! Zobacz zdjęcia i film!

Takiej świątecznej imprezy w historii naszego miasta jeszcze nie było. Na scenie w samym centrum Świnoujścia stanęła scena, a na niej muzycy śpiewali i grali kolędy z całego świata, począwszy od Polski, poprzez Rosję, Francję po Hiszpanię. Przed sceną dzieci zabawiali przebierańcy z Miejskiego Domu Kultury.
DSC_2985Wspólne kolędowanie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 17. Zanim to jednak nastąpiło, grupa teatralna z MDK zagrała tradycyjne jasełka. Zaraz potem na scenę weszli muzycy z zespołu Redlin. Oprócz śpiewania kolęd, można było się dowiedzieć, że w Kolumbii kolędy śpiewa się już 7 dni przed Bożym Narodzeniem, a w Hiszpanii święta rozpoczynają się 22 grudnia od loterii bożonarodzeniowej o prawie 300 letniej tradycji. W Czechach natomiast, tradycyjne są wigilijne wróżby dla panien.

Zespół poruszył wielu świnoujścian. Dla wszystkich wspólne kolędowe spotkanie na pl. Wolności było pierwszym w historii miasta. Nad powodzeniem imprezy czuwał zastępca prezydenta Paweł Sujka, a w rytm kolęd nóżką tupał dyrektor MDK Ryszard Kowalski.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.