Strona główna / Kultura / Wspólne kolędowanie w centrum miasta! Zobacz zdjęcia i film!

Wspólne kolędowanie w centrum miasta! Zobacz zdjęcia i film!

Takiej świątecznej imprezy w historii naszego miasta jeszcze nie było. Na scenie w samym centrum Świnoujścia stanęła scena, a na niej muzycy śpiewali i grali kolędy z całego świata, począwszy od Polski, poprzez Rosję, Francję po Hiszpanię. Przed sceną dzieci zabawiali przebierańcy z Miejskiego Domu Kultury.
DSC_2985Wspólne kolędowanie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 17. Zanim to jednak nastąpiło, grupa teatralna z MDK zagrała tradycyjne jasełka. Zaraz potem na scenę weszli muzycy z zespołu Redlin. Oprócz śpiewania kolęd, można było się dowiedzieć, że w Kolumbii kolędy śpiewa się już 7 dni przed Bożym Narodzeniem, a w Hiszpanii święta rozpoczynają się 22 grudnia od loterii bożonarodzeniowej o prawie 300 letniej tradycji. W Czechach natomiast, tradycyjne są wigilijne wróżby dla panien.

Zespół poruszył wielu świnoujścian. Dla wszystkich wspólne kolędowe spotkanie na pl. Wolności było pierwszym w historii miasta. Nad powodzeniem imprezy czuwał zastępca prezydenta Paweł Sujka, a w rytm kolęd nóżką tupał dyrektor MDK Ryszard Kowalski.

Zobacz również

Ktoś podpalił sklep na promenadzie. Sprawca na wolności

Podpalacz podłożył ogień pod drzwi sklepu Żabka na promenadzie. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.