Strona główna / Lokalne / Jeszcze więcej patroli SOK na Święta

Jeszcze więcej patroli SOK na Święta

Od środy rusza jedna z największych akcji prewencyjnych Straży Ochrony Kolei. Jeszcze więcej patroli pojawi się na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach zapewniając tym samym pasażerom bezpieczną i spokojną podróż na święta.

W czasie świąt każdego dnia bezpieczeństwa będzie pilnowało 1400 funkcjonariuszy SOK wspieranych przez 120 policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 500 pociągach pasażerskich oraz na stacjach, dworcach i przystankach osobowych.

Każdy podróżny powinien pamiętać, że święta to dla kieszonkowców czas wytężonej pracy. Będą oni próbowali wykorzystać zgiełk panujący na dworcach i peronach. Dlatego w tym czasie pojawi się więcej nieumundurowanych patroli Straży Ochrony Kolei. Cały czas

w zabezpieczeniu setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami w użyciu będą mobilne centra monitoringu, samochody terenowe oraz fotopułapki.

Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczeństwo podróżnych zależy również od nich samych, dlatego powinni pamiętać aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie, np. gotówkę starać się schować w kilku miejscach. Za każdym razem kiedy poczujemy się zagrożeni należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Przypominamy też całodobowy numer alarmowy SOK, czyli (022) 474 00 00. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie, które do nich wpływa.

Zobacz również

Ulica Okólna będzie całkowicie przebudowana

Do dania 28 czerwca czekamy na oferty firm, które chcą przeprowadzić modernizację ul. Okólnej na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.