niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Warszów. Nowe boisko już gotowe

Warszów. Nowe boisko już gotowe

Prawie 3,5 mln złotych kosztowało nowe boisko wraz z oświetleniem i ogrodzeniem, które powstało przy ulicy Białoruskiej. Płyta ze sztuczną murawą ma wymiary 105 na 68 metrów. To pierwszy etap budowy kompleksu sportowego na Warszowie. Inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą miliona złotych.

Wykonawcą była firma „Panorama – obiekty sportowe” z Piaseczna, która wygrała przetarg. Miasto przejęło już obiekt od wykonawcy. W tej chwili dobiega końca procedura dopuszczenia boiska do użytku.

– Jeżeli tylko pozwoli na to pogoda, to po Nowym Roku będzie już można na nim trenować – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Na to boisko czekali przede wszystkim zawodnicy UKS Prawobrzeże, ale nie tylko, bo obiekt będzie dostępny dla wszystkich amatorów gry w piłkę nożną, a w przyszłości również innych dyscyplin sportowych.

Stworzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej w prawobrzeżnej części miasta pozwoli także na organizację międzyszkolnych i międzymiastowych imprez sportowych. Umożliwi również rozwój szkółki piłkarskiej prowadzonej przez UKS Prawobrzeże.

W II etapie zaplanowano budowę bieżni wokół płyty boiska, trybuny na około 500 osób, boiska do koszykówki i siatkówki, siłownię zewnętrzną, budynek socjalny z szatnią dla zawodników oraz gabinetem lekarskim.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.