sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Radni zaśpiewali kolędę pochodzącą z XVII wieku. Posłuchaj!

Radni zaśpiewali kolędę pochodzącą z XVII wieku. Posłuchaj!

Trwa okres przedświątecznej gorączki. Zanim świnoujscy radni Platformy Obywatelskiej zabrali się za przygotowywanie pierogów i barszczu z uszkami, spotkali się razem w studiu nagraniowym, aby zaśpiewać kolędę dla mieszkańców Świnoujścia.

– Radni Klubu PO RP w Świnoujściu w ten sposób składają życzenia dla Mieszkańców. W załączonym linku przesyłam dostęp do tej kolędy wraz z życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej  pomyślności w nadchodzącym 2016 roku – napisała Elżbieta Jabłońska w e-mailu przesłanym do redakcji portalu swinoujskie.info.

Trzeba przyznać, że wszyscy mają muzyczny talent i stanęli na wysokości zadania.

„Przybieżeli do Betlejem” to polska kolęda, której początki datuje się na XVII wiek. Na przełomie wieków kolęda ulegała licznym zmianom, dlatego też jej obecny kształt różni się od pierwowzoru.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

6 komentarzy

  1. To trzeba mieć ciśnienie na ekran żeby wydać 8000 zł za nagrane kolędy. Wstyd!

  2. Ciekawe kto śpiewa kolędy i rozdaje potrawy najuboższym z potrzeby serca, a kto dla kariery politycznej… Żeby nie było, nie chodzi mi tylko o PO

  3. Niby fajne, ale nie lepiej były wydać tych kilka tysięcy za studio i profesjonalne nagranie na prezenty dla dzieciaków z domu dziecka? Ważniejszy jest lans?
    Albo na wigilie dla ubogich?

  4. Wszystkim z najgorszego sortu i tym z genem zdrady najlepsze, serdeczne życzenia; wesołych, zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Nadziei w Nowym 2016 Roku składa komunista i złodziej – Burek.

  5. już niedługo PIS ich posle na smietnik historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.