poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Kultura / Nie możesz tego przegapić. Strauss na Nowy Rok

Nie możesz tego przegapić. Strauss na Nowy Rok

Nowy rok 2016 rozpoczniemy wydarzeniem sezonu – Koncertem Noworocznym w wykonaniu Iwony Hossa, czołowej sopranistki swojego pokolenia, której towarzyszyć będzie Grohman Orchestra, 15 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia, prowadzona przez koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej Tomasza Gołębiewskiego. W programie najpiękniejsze polki, walce i marsze Johanna Straussa.

Iwona Hossa urodziła się 23 lutego 1973 r. w Poznaniu. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Ewy Wdowickiej (dyplom z wyróżnieniem, 1998 r.). Jest laureatką wielu nagród, m.in.: III nagrody oraz specjalnej nagrody Mozartowskiej na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu w 1995 r. Jest również półfinalistką 34. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Francisco Vinas w Barcelonie (1997 r.) oraz 7. Międzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu (1999 r.)

Jest finalistką Międzynarodowego Konkuru Wokalnego „Orfeo 2000” w Hanowerze. W roku 2000 wzięła także udział w Festiwalu Rossiniowskim w Pesaro (Włochy). Ma w swoim dorobku recitale, liczne koncerty filharmoniczne, oratoryjno-kantatowe i kameralne. Teatrze Wielkim w Warszawie zadebiutowała partią Violetty w „Traviacie” Verdiego. W lutym 2001 r. zaśpiewała tu z powodzeniem partię Hanny w „Strasznym dworze” Moniuszki w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, a w grudniu 2002 r. partię Donny Anny w „Don Giovannim” Mozarta.

big_dc2c627c6ad1b9bGrohman Orchestra to mała 15 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent. Niezmiennie koncerty z muzyką wielkich wiedeńskich mistrzów walca cieszą się ogromną popularnością. Grohman Orchestra powstał by cieszyć słuchaczy pięknymi i znanymi walcami, polkami, ariami i marszami.

W 100% przypadków, półtoragodzinny koncert kończy się bisami i jak nakazuje wielowiekowa tradycja Marsz Radeckyego zamyka zawsze całość. Pewne jest też, że każdy kto wychodzi z sali koncertowej podśpiewuje radośnie piękne tematy muzyczne wykonywane na koncercie Grohman Orchestra.

Zespół prowadzi koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski i składa się z muzyków – liderów poszczególnych grup instrumentów Orkiestry, co pozwala na realizację koncertów na bardzo dobrym poziomie artystycznym.

Data: 3 stycznia 2016, godz. 17.00
Miejsce: Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11
Cena biletu: 25 zł do nabycia: w Kasie MDK oraz w Galerii Art.

 

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.