Strona główna / Hobby / Pasje. Skonstruował drewniany rower

Pasje. Skonstruował drewniany rower

Niedowierzanie i podejrzenie, że to tylko okleina imitująca drewno – z takimi reakcjami najczęściej spotyka się świnoujścianin Artur Miller jeżdżący na swojej unikatowej kolarzówce. 26-latek pochodzi z Przytoru. W jego domu, odkąd pamięta, zawsze ktoś uprawiał sport. Sam żegluje, biega, a ostatnio jeździ na kolarzówce własnej konstrukcji. – Do dziewczyny! – śmieje się.

Dziadek był kolarzem, a tata stolarzem. Tak się połączyły te dwie pasje, że przeszło chyba na mnie. Któregoś dnia postanowiłem samodzielnie zrobić drewniany rower. Udało się! – mówi Artur Miller. – Zajęło mi to koło miesiąca, jednak gdybym przyspieszył, pewnie po 2 tygodniach byłby gotowy – dodaje.

art-rower2Do konstrukcji jednośladu posłużyły dwa gatunki drewna odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Jesion i świerk sprawdziły się idealnie. Aby rama nie była ciężka, wewnątrz jest pusta, lecz wzmocniona wspornikami. Kierownica, siodełko i koła pochodzą od tradycyjnego roweru. Sama rama to konstruktorski majstersztyk.

Zależało mi, aby lewa i prawa strona roweru były identyczne. Staranność się opłaciła. Jeździ się na nim bardzo dynamicznie. Nie jest ciężki, co jest bardzo ważne przy kolarzówce – tłumaczy Artur Miller.

Jak na domową konstrukcję, rower ma już spory przebieg. Pan Artur do połowy grudnia przejechał na nim ponad 6 tys. kilometrów. To kolejny rower z całej serii drewnianych „klocków”. – Wcześniejsze nie były tak doskonałe jak ten – przyznaje konstruktor jednośladu.

Sam zrobił, a nie kupił? – nie dowierza 63-letnia pani Krystyna, której pokazujemy zdjęcia. – Pozytywny wariat. Ważne, że chłopak ma pasję i nie jest taki jak inni w jego wieku. Dziś młodzież już nie jest kreatywna, wydaje im się, że komputery myślą za nich – mówi.

Jeśli znacie kogoś, kto ma nietypową pasję, pokażcie go nam. Chcemy stworzyć galerię świnoujścian pozytywnie zakręconych. Jeśli sami chcielibyście zainspirować innych – zgłoście się do nas. Wystarczy napisać na adres: redakcja@kroniki-portowe.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 510 55 55 24.

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

Jeden komentarz

  1. Szanowny panie Arturze, nie przypinaj roweru nigdzie, bo Ci ramę przepiłują i ukradną, a potem ramę skleją wikolem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.