Strona główna / Lokalne / Aresztanci pomagają sprzątać ulice, a nawet sadzą las
Aresztanci podczas sadzenia lasu przy ul. Karsiborskiej w Świnoujściu. Foto: Areszt Śledczy

Aresztanci pomagają sprzątać ulice, a nawet sadzą las

Oczyszczają ulice, tereny zielone, obiekty miejskie, jak amfiteatr czy stadion, pracują przy likwidacji dzikich wysypisk śmieci, sprzątają także po dużych wichurach. Dzięki współpracy z dyrekcją świnoujskiego aresztu śledczego oraz na podstawie obowiązujących przepisów prawa,  miasto korzysta z możliwości pozyskania i bezpłatnego zatrudnienia w działaniach na rzecz miasta osadzonych w świnoujskiej placówce penitencjarnej.

W czasie pracy na terenie miasta osadzeni są pilnowani. W mijającym roku i ubiegłym na terenie miasta pracowało około 20 osadzonych.

Korzyść jest po obu stronach. Miasto ma więcej ludzi do sprzątania. Natomiast osadzeni nie siedzą bezczynnie w celach, a pracują na rzecz miasta i jego mieszkańców. Za każdym razem osadzony musi wyrazić zgodę na prace publiczne. Nie otrzymują za to wynagrodzenia. Robią to z własnej woli – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Od kilku lat wyrokiem sądu do prac społecznych na terenie miasta kierowane się również osoby skazane prawomocnym wyrokiem. Najczęściej są to osoby skazane za jazdę po pijanemu na rowerze, akty wandalizmu, czy sprawy związane z obowiązkiem alimentacyjnym. Zgłaszają się oni dobrowolnie.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.