Strona główna / Lokalne / Wybrzeże Władysława IV. Tu będzie bulwar spacerowy ładniejszy niż promenada

Wybrzeże Władysława IV. Tu będzie bulwar spacerowy ładniejszy niż promenada

Dziś nad kanałem jest zaledwie kilka ławek. Mieszkańcy niechętnie wykorzystują miejsce do spacerów. Za to turyści są zakochani widokiem na okręty wojenne i przepływające statki. Mamy dobrą wiadomość – w ciągu najbliższych kilku lat w tym miejscu ma powstać bulwar spacerowy z kawiarenkami i mnóstwem zieleni.

Podczas ostatniej sesji rady, prezydent podczas prezentowania budżetu tłumaczył, że chce zabezpieczyć środki na wykonanie dokumentacji związanej z przebudową Wybrzeża Władysława IV na funkcje rekreacyjne.

– Aż się prosi, żeby zrobić tu ścieżkę rowerową, odgrodzić ulicę rabatami kwiatów. Sama jezdnia też mogłaby być zwężona. Wystarczą dwa pasy – mówi pan Kami Klimkiewicz.

Urzędnicy chcą, aby deptak rozpoczynał się w basenie jachtowym i ciągnął się aż w kierunku ulicy Steyera. Oprócz tradycyjnego bulwaru, mają się tam znaleźć kawiarenki i lodziarnie. Całość będą dopełniać kwietniki i nowa zieleń. Bulwar ma szansę powstać maksymalnie w ciągu najbliższych 4 lat. Magistrat planuje w tym celu wykorzystać środki zewnętrzne.

Zobacz również

W tym tygodniu kolejne asfaltowanie ul. Wojska Polskiego

W tym tygodniu drogowcy budujący ul. Wojska Polskiego planują położenie asfaltu na kolejnym odcinku będzie …

Jeden komentarz

  1. Tak powinno być od dawna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.