Strona główna / Lokalne / Śmigłowce ratunkowe wykorzystują terminal LNG do niesienia pomocy mieszkańcom

Śmigłowce ratunkowe wykorzystują terminal LNG do niesienia pomocy mieszkańcom

Przy okazji budowy terminala LNG, utworzono tymczasowe miejsce do startów i lądowań dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego. W niedzielę jedna z takich maszyn lądowała na terenie gazoportu, aby zabrać chorego mieszkańca Świnoujścia do szpitala.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wykorzystuje w Świnoujściu profesjonalne lądowisko położone w porcie wojennym. Jednak miejsce jest jednak położone w lewobrzeżnej dzielnicy i aby dojechała tam karetka z chorym, mijają cenne minuty. Do pacjentów z prawobrzeża śmigłowce lądują właśnie na terenie gazoportu.

Obecnie śmigłowce LPR wykonują ponad 5000 misji rocznie, spośród których 70% stanowią loty do zdarzeń (loty HEMS). Zespół HEMS jest w stanie rozpocząć proces leczenia od momentu przylotu na miejsce zdarzenia a także szybko przetransportować chorego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w ramach tzw. Złotej Godziny.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

3 komentarze

  1. Bakteriax a co Ty wiesz? Pewnie Gazoportu na oczy nie widziałeś, a i umiejętności czytania ze zrozumieniem też zabrakło? Uwaga! Lekcja 1: „(…)tymczasowe miejsce do startów i lądowań dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego(…)”, proszę zwrócić tutaj uwagę na zwrot „TYMCZASOWE” I uwaga kolejne zdanie: „(…)Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wykorzystuje w Świnoujściu profesjonalne lądowisko położone w porcie wojennym(…)” port wojenny to nie Gazoport. Radzę się douczyć, zanim się wypowiesz. p.s. Wraz z zakończeniem prac, TYMCZASOWE lądowisko zostaje usunięte. Ach ten jad…

  2. To nie żadne miejsce do lądowania tylko zwykły parking dla biurowca, co widać po wyznaczonych miejscach parkingowych. Nikt nie był tak rozgarnięty żeby przy takiej inwestycji zaprojektować lądowisko. Gdy nadeszła potrzeba lądowania śmigłowca (28.12.2013) szybko zdemontowano słupy latarni na parkingu ( fundament latarni widać nawet na załączonym zdjęciu ) i teraz wciskacie ludziom ciemnotę że tak miało być. Projektanci to debile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.