Strona główna / Lokalne / Tak będzie wyglądać tunel pod Świną. Zobacz wyjątkową animację!

Tak będzie wyglądać tunel pod Świną. Zobacz wyjątkową animację!

Włoska firma Technital S.p.A. opracowała wstępny projekt tunelu oraz sporządziła dokumentację przetargową. Polska firma Archlogic wykonała natomiast wizualizację tunelu pod Świną. W internecie znaleźliśmy wizualizację inwestycji. Czytelnicy portalu swinoujskie.info mogą ją obejrzeć jako jedni z pierwszych.

Program funkcjonalno-użytkowy to dokument niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Przetarg nieograniczony na program funkcjonalno-użytkowy dla zadania „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu” został ogłoszony na początku lipca 2014 roku. Startowało 10 oferentów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.  W pierwszym rozstrzygnięciu wybrano firmę URS Polska Sp. z o.o.  Od tej decyzji trzy inne firmy startujące w przetargu złożyły cztery odwołania. W drugim rozstrzygnięciu wybrano firmę Technital S.p.A.. Przedstawiona przez nią oferta za wykonanie zadania opiewa na 2 mln 089 tys. złotych brutto. Tym razem dwie firmy złożyły dwa odwołania. Nie chcąc przedłużać procedur, zamawiający uznał je za słuszne. W trzecim i ostatnim rozstrzygnięciu ponownie wybrano firmę Technital S.p.A.

Budowa świnoujskiego tunelu to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych dla rozwoju nie tylko Miasta Świnoujście, ale całego regionu. W wyniku negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020 znalazła się ona na liście podstawowej projektów i ma ogromną szansę zostać sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

9 komentarzy

 1. powinny być po 2 pasy w jednym kierunku.
  co to za fuszerka

 2. A GDZIE MIEJSCE LUB DODATKOWY PAS DLA KARETEK ITP?/ NIE JEST NAPISANE NA JAKĄ GŁĘBOKOŚĆ- WG.DOTYCHCZASOWYCH PROJEKTÓW- BĘDZIE „WPUSZCZONY” KANAŁ POD RZEKĘ, BO PONOĆ „KANAŁ SZCZECIŃSKI” MA BYĆ POGŁĘBIONY DO GŁĘBOKOŚCI OK.12,5M!! NIE WYKLUCZONE, ŻE MOGĄ BYĆ POTRZEBNE POPRAWKI PROJEKTOWE I KOSZTOWE?!

 3. W tunelu powinny byc zatoczki z dwuch stron dla bezpieczenstwa widzialem tak w norwegi I to sie sprawdza

 4. Piękny.. tylko jakiś taki mały. Tir z Niemiec tam się zmieści? Przecież jakoś niemce będą musi dojechać do tego super terminalu kontenerowego w Świnoujściu..

 5. W Niemczech nie byliście chyba… Tam jedziesz i nie wiesz nawet, że nad Tobą jest rzeka. J.G. Jak chcesz, nie musisz iść na czołówkę, możesz przecież wybrać inny sposób wypadku, np. walnąć w ścianę. Może od razu niech zrobią z gumy tunel co? Chyba za dużo filmu „Metro”się naoglądałeś. W Świnoujściu jestem na wakacjach co rok, ten tunel jest potrzebny, chyba ze wolisz stać 2 godziny w korku.

 6. weźcie Wy komuchy się lepiej nie łapcie, bo to was przerasta.

 7. Jak to mozliwe ze dwa pasy ruchu w przeciwnych kierunkach nie sa oddzielone dla bezpieczenstwa ? w RAZIE WYPOADKU BEDZIE MASAKRA !

  • W tunelu są ograniczenia prędkości dużo mniejsze niż na drodze, prawdopodobnie kamery co 100 metrów ponieważ jest na czym zamontować, no i nie jest to pierwsza taka inwestycja na świecie odpowiedni ludzie zadbają o bezpieczeństwo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.