Strona główna / Lokalne / Tak zimno nie było od dawna. W niedzielę -11ºC. Kiedy zamarznie kanał?

Tak zimno nie było od dawna. W niedzielę -11ºC. Kiedy zamarznie kanał?

Od dwóch dni nad Świnoujściem jest wyjątkowo zimne powietrze. W nocy z soboty na niedzielę temperatura spadła do -11ºC. Tak zimno nie było od dawna. Tak wysokie mrozy nie są często spotykane w naszym mieście. Chociaż w ciągu kilkunastu lat zdarzały się wielokrotnie i utrzymywały się nawet przez dwa tygodnie. Jak będzie tym razem?

Strażacy ostrzegają

Ostry mróz oznacza częstsze i bardziej intensywne korzystanie z piecyków domowych. To wtedy najczęściej dochodzi do zapłonów nieoczyszczonych przewodów kominowych. Strażacy ostrzegają, aby być bardzo ostrożnym. Dodatkowym zagrożeniem jest tlenek węgla popularnie zwany „czadem”, który może powstawać w wyniku wad urządzeń grzewczych, niesprawnej wentylacji lub nieszczelnych przewodach dymowych i spalinowych.

Czy zamarznie portowy kanał?

Aby na kanale portowym pojawiła się kra, mróz musiałby się utrzymywać minimum 7 dni. Słona woda w kanale nie zamarza tak szybko jak kałuże na ulicach. Jeśli jednak tak by się stało, wówczas należy spodziewać się ogromnych utrudnień w kursowaniu promów pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

W ostatniej chwili wyłączono fontannę

Na chwilę przed Bożym Narodzeniem udało się oddać do użytku fontannę przy ulicy Słowackiego. Była włączona przez kilka dni. Wraz z nadejściem pierwszych mrozów, została wyłączona, aby nie doszło do pęknięcia rur.

Prognozy optymistyczne

Meteorolodzy zapowiadają, że ma być bardzo mroźno w nocy z niedzieli na poniedziałek. Od nowego tygodnia, temperatura systematycznie będzie szła w górę. W poniedziałek w dzień spodziewany jest mróz do – 5ºC, w we wtorek do -3ºC.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.