Strona główna / Lokalne / [FILM] Bramki są, ale nie ma decyzji o odpłatności za przejazd tunelem

[FILM] Bramki są, ale nie ma decyzji o odpłatności za przejazd tunelem

W ramach przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego budowy tunelu, powstał film z trwającą niemal 4 minuty animacją przebiegu tunelu pod Świną. Służby prasowe prezydenta miasta uspokajają – Na filmie wykonawca umieścił możliwość zainstalowania bramek, jako jednego z wariantów, jednakże żadnej decyzji w zakresie odpłatności za przejazd nie ma – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie miasta.

Przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego, którego częścią jest animacja przebiegu tunelu, wygrała  włoska firma Technital S. p. A.  Firma przygotowała dokument przed terminem. Koszt opracowania wyniósł niespełna 2,1 mln złotych, z czego niemal 2 mln złotych pochodziło z dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Powstanie programu funkcjonalno-użytkowego zamyka etap planowania budowy stałej przeprawy i otwiera drogę do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy inwestycji.

Budowa świnoujskiego tunelu to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych dla rozwoju nie tylko Miasta Świnoujście, ale całego regionu.

Źródło: swinoujscie.pl

Zobacz również

ETZT. Z Marszałkiem Geblewiczem na rowerach!

Masa Krytyczna. Sobota 21 września 2019. Zbiórka rowerzystów w porcie jachtowym przy ulicy Jachtowej/Rogozińskiego . …

Jeden komentarz

  1. Nie ma decyzji dot. odpłatności, bo nie ma jeszcze tunelu i nie wiadomo kiedy będzie. Proste jak drut!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.