poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Hobby / [ZDJĘCIA i FILM] Nasze morsy szczęśliwe. Mróz na całego!

[ZDJĘCIA i FILM] Nasze morsy szczęśliwe. Mróz na całego!

Chcieli popływać w jeziorze, ale okazało się, że wyrąbać siekierą wielki przerębel, to nie jest wcale taka prosta sprawa. Świnoujskie morsy z klubu „Morświny” wybrały się w środę nad jezioro Wolgastsee, aby wskoczyć do naprawdę lodowatej wody!

Nikomu nie trzeba udowadniać, że nasze morsy są mrozoodporne. Zanim dotarły nad jezioro Wolgastsee, przeszły w mrozie w jedną stronę 7 kilometrów. Gdy uczestnicy zimowej wyprawy zobaczyli na jeziorze taflę lodu, szczęściu nie było końca. W ruch poszła siekierka. Udało się wyrąbać mały przerębel. Nasze morsy mają jednak większe doświadczenie w kąpieli w Bałtyku. Tym razem ze względów bezpieczeństwa odpuściły kąpiel w jeziorze.

Zrezygnowaliśmy, ale nie mogliśmy zmarnować apetytu na zimną kąpiel. Przemieściliśmy się nad morze – mówią. – Po krótkiej rozgrzewce wskoczyliśmy popluskać się w lodowatym morzu – dodają.

Spacerowicze nie wierzyli w to co widzą. Z uśmiechem robili pamiątkowe zdjęcia. W zimowej kąpieli wzięło udział 15 osób. Oprócz morsów z klubu „Morświny” w wycieczce uczestniczyli także przyjaciele mrozoodpornych.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.