Strona główna / Lokalne / Co głuchy nie usłyszy, to zmyśli. Rzekome trzy koperty dla księdza

Co głuchy nie usłyszy, to zmyśli. Rzekome trzy koperty dla księdza

Pewna parafianka kościoła pw. Chrystusa Króla usłyszała podczas mszy, że ma przygotować trzy koperty podczas zbliżającej się kolędy. Inni parafianie obecni na tej mszy słyszeli coś zupełnie innego. Ksiądz tłumaczył sposób dzielenia datków na trzy części: kuria – ksiądz – parafia. Kobieta zamiast poprosić księdza o wytłumaczenie, pobiegła do dziennikarzy. Ci natychmiast podchwycili temat i opublikowali artykuł Śniegowa kula karmiąca się niechęcią do Kościoła z godziny na godzinę przybierała coraz większy rozmiar. – Skandal! To żniwa dla „czarnych”! – krzyczeli w komentarzach na lokalnym portalu.

Byłam na mszy, ksiądz nie mówił nic o trzech kopertach, tylko o tym, że datki są dzielone na trzy części. Przecież jak ktoś nie chce, to niech nie przyjmuje księdza. Jak nie chce dać pieniędzy, też nie musi. Wolny kraj. Nie opluwajmy się nawzajem – uważa pani Malwina. – Tak się składa, że ksiądz Gurgul jest porządnym księdzem i lubianym przez parafian. Tym bardziej dziwi mnie taki hejt – dodaje.

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie z informacją o tym, że w tym roku księża będą chodzić po kolędzie z terminalami do płatności kartą. Zdjęcie natychmiast zostało udostępnione przez setki tysięcy osób. Okazało się, że to „fake”, czyli nieprawdziwa informacja.

a

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

8 komentarzy

  1. dorzucę do tej akcji -mam też znajomego adwokata może się przyda? poprosiłam w emailu do redakcji o konkretne dane – gdzie to się ukazało.

    • iswinoujscie lepsze niż swinoujskie.info

      jak to gdzie. na portalu którego redaktor W.B nie przepada za panem Sławomirem R i uważa swoje media jako te najlepsze.

  2. Małe sprostowanie. Ks. Bogusław Gurgul.

  3. No właśnie- dlaczego Parafia nie pójdzie do sądu? Trzeba poinformować o tej sprawie media katolickie! Dość ataków na kościół. Nikt nie jest święty, ale w tym przypadku to ewidentnie NAGONKA dla sensacji. Może jakaś zbiórka na prawnika?

  4. Proszę o sprostowanie w artykule: kobieta nie pobiegła do dziennikarzy tylko, jak domniemam, do lokalnego internetowego szmatławca. Tam nigdy pół dziennikarza nie było, jest za to jeden grubas 🙂

  5. Skandaliczne zachowanie. Ja na miejscu księdza poszłabym do sądu z takimi paszkwilantami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.