Strona główna / Lokalne / [FILM] Weterynarz zbadał Bolka. Staruszek ma już dobrą opiekę!

[FILM] Weterynarz zbadał Bolka. Staruszek ma już dobrą opiekę!

Na naszych Czytelników i mieszkańców Świnoujscia zawsze można liczyć. Opisywaliśmy w ubiegłym tygodniu historię psa Bolka mieszkającego przy przeprawie promowej Karsibór. Po naszym artykule Fundacja Animals Przystań Świnoujskie poprosiła lekarza weterynarii Macieja Kolanka o zbadanie psiaka. Lekarz obejrzał dokładnie guza pod ogonem, a także łapy które odmawiają zwierzakowi posłuszeństwa.

art-bolekBolek jest pod stałą opieką pracowników Żeglugi Świnoujskiej. Ma ciepłą budę, nie brakuje mu jedzenia, podawane mu są także lekarstwa. W sobotę po zakończonym zabiegu lek. wet. Maciej Kolanek wsiadł w samochód i przyjechał pod przeprawę promową, aby zbadać Bolka. Dał się dokładnie obejrzeć z każdej strony. Czworonożnemu pacjentowi najbardziej nie podobały się zastrzyki.

– Tylne łapy odmawiają posłuszeństwa ze względu na wiek. Można mu podawać witaminy. Lekarstwa, które podają mu pracownicy żeglugi są bardzo dobre. Guz pod ogonem nie jest groźny, to tłuszczak – mówi lek. wet. Maciej Kolanek. Czy trzeba mu szukać ciepłego domu? Zwierzak jest przyzwyczajony do tego miejsca. Ma tu wszystko czego mu potrzeba. Na stare lata drzew się nie przesadza. Byłoby to dla niego bardziej stresujące – mówi weterynarz.

Po naszym artykule zgłosiło się wiele osób deklarujących pomoc. Jeden z przedsiębiorców zbije z desek specjalny podest, aby ustawić przed budą. Kolejny zobowiązał się w ciągu kilku najbliższych dni przekazać specjalną karmę dla psów z chorobami reumatycznymi.

Dziękujemy każdej z osób, która po naszym artykule zdecydowała się działać. Na wielkie słowa uznania zasługują pracownicy ŻŚ, Fundacja Animals Przystań Świnoujście, lekarz weterynarii Maciej Kolanek, lekarz wet. Marta Karwan-Zimoląg, lekarz stomatolog Małgorzata Dykow-Zybała, a także wiele innych osób, którym los zwierzaków nigdy nie jest obcy.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. KRZYZANOWSKA JOLANTA

    WIELKIE SZCZESCIE , I PODZIEKOWANIA DLA LEKARZY, E PRACOWNIKOW PROMU KTORZY SIE NIM ZAJELI, I TAKZE OSOBOM KTORE CHCA POMOC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.