Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Zimowe Świnoujście z 50-metrowej wieży
Świnoujście pokryte śniegiem. Widok w stronę południową z 50-metrowej wieży dawnego koscioła. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

[ZDJĘCIA i FILM] Zimowe Świnoujście z 50-metrowej wieży

DSC_0771Przyszła prawdziwa zima! Niedzielne opady śniegu były krótkotrwałe, lecz bardzo obfite. Całe Świnoujście pokryło się śnieżną kołderką. Nasz reporter wdrapał się na szczyt wieży dawnego kościoła pw. Marcina Lutra, aby zrobić kilka zdjęć pięknego Świnoujścia w zimowej aurze.

DSC_0787Wieża to pozostałość po niemieckim protestanckim kościele. Podczas bombardowania w 1945 roku ucierpiał szpiczasty dach wieży. Po wojnie kościół stał opustoszały. W 1962 roku zapadła decyzja o jego rozebraniu. Pozostała jedynie wieża, która została zagospodarowana dopiero w 2003 roku. DSC_0777W jej wnętrzach utworzono kawiarnię, a na jej szczycie najwyższy na lewobrzeżu punkt widokowy z którego można podziwiać panoramę miasta. Doskonale widać Bałtyk i redę, a także port.

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

2 komentarze

  1. Brawo redakcja, brawo Wojciech Basałygo! Z góry wszystko wygląda inaczej, ale śnieg dodaje uroku także. Pamiętam te widoki z dzieciństwa, bo wspinaliśmy się tam, mimo że schody zachowały się tylko częściowo. Milicja nas goniła. Pamiętam też, że był cały kościół, miał tylko uszkodzony dach i jedną ścianę, lekko. Ludzie zabierali ławki z kościoła, jako opał. Ciekawe co stało się z ołtarzem i innym wyposażeniem?
    Widać nawet dach amfiteatru.

  2. Jak się cieszem, że jest info, bo mogę zobaczyć w Świnoujściu, jak wyglada zima w Świnoujściu. Super mi sie podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.