środa , 5 października 2022
Strona główna / Historia / [FILM] Takiego placu Wolności jeszcze nie widzieliście

[FILM] Takiego placu Wolności jeszcze nie widzieliście

Kolejny unikalny film tylko na naszej stronie. Zegar na starej poczcie i kamienica przy dzisiejszym placu Wolności, w którym znajduje się bar Neptun. Statki wycieczkowe i plaża. Dziś publikujemy kolejny wyjątkowy film, który przenosi nas do Świnoujścia Anno Domini 1930!

To już czwarty film, który udało się odnaleźć w ostatnim czasie. Ruchome obrazy są fascynujące. Pokazują nasze miasto, które dotąd znaliśmy tylko z pocztówek. Poprzednie filmy spotkały się z olbrzymim entuzjazmem naszych Czytelników. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy kontynuować nasze poszukiwania, i już wkrótce dzięki wsparciu lokalnych pasjonatów historii rozpoczniemy poszukiwania w zachodnich archiwach.

– Mamy trop! Wiemy, że poza AKH jest kilka ciekawych filmów w niemieckim archiwum państwowym – mówi Marcin Ossowski.- Jest też szansa, że filmy znalezione dotąd trafią do Świnoujścia w pełnej wersji – bez cięć, w dobrej jakości – dodaje.

Jak na razie pasjonaci szukają sponsorów tego przedsięwzięcia- warto by ten bezcenny materiał historyczny trafił do naszego muzeum i był kolejnym świadectwem świetności naszego wspaniałego miasta.

 

Zobacz również

Śladami Świnoujskiej Atlantydy. Przywracają pamięć o Chorzelinie

„Drewniane werandy skrzypiały na wietrze  rozbujane wiatrem, który niósł po całej okolicy słodki zapach rzeki, …

5 komentarzy

  1. pięknie było i sie zmyło :-((

  2. Znowu piękna podróż w czasie

  3. A w ogóle zauważyłem, że ostatnio zrobił się wysyp różnych starych filmów „AKH”
    np. Warszawa 1942: youtube.com/watch?v=e86xS_2Ta_w#t=730

  4. Te kamienice są zdecydowanie ładniejsze od obecnie stojących na placu Wolności, pomijam już puste działki budowlane, efekt „radosnej’ twórczości inwestycyjnej, czyli sprzedaży działek, bez terminu inwestycji. Ale to zrobiono jeszcze przed obecnym prezydentem.

  5. Wojna tak nie zniszczyła Świnoujścia jak komuchy . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.