poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Nasi Czytelnicy lepią najładniejsze bałwanki
Foto: Magdalena Bortnowska

Nasi Czytelnicy lepią najładniejsze bałwanki

Mieszkańcy Świnoujścia lepią na podwórkach śnieżne rzeźby, lecz tylko Czytelnicy portalu swinoujskie.info potrafią zrobić takie piękne cuda. Na nasz adres redakcja@swinoujskie.info oraz na facebookowym profilu, Czytelnicy wciąż wysyłają nam owoce swojej pracy. Niektóre bałwany naprawdę zachwycają.

Co zrobić, aby ulepić bałwanka? Wystarczą trzy śniegowe kule, marchewka na nos, kilka węgielków na guziki i garnek na głowę. Kolorowe guziki można zrobić z zakrętek po napojach.

Gdy spadnie śnieg, sprawdź czy się lepi. Najlepiej bałwana lepi się, gdy temperatura jest w okolicy zera. Zrób małą kulkę w rękach, a następnie tocz ją po puszystym śniegu. Im dłużej będziesz to robić, tym większy będzie bałwan. Pierwsza kula powinna być największa. Zostaw ją tam, gdzie chcesz, aby stanął śniegowy bałwan. Zrób dwie kolejne – nieco mniejszą i najmniejszą. Kule trzeba ułożyć na sobie. Najmniejsza będzie głową bałwana. Z marchewki z rób nos, a węgielki, albo nakrętki od napojów wykorzystaj do zrobienia oczu. Z patyka zrób usta. Z gałązek możesz zrobić bałwanowi ręce, a ze starego garnka – kapelusz. Gdy bałwan jest już gotowy, zrób pamiątkowe zdjęcie swoim dzieciom z bałwankiem i wyślij na adres: redakcja@swinoujskie.info.

A Wy ulepiliście w tym roku bałwanka? Jeśli macie zdjęcia – koniecznie nam wyślijcie. Najfajniejszy bałwanek wygra atrakcyjną nagrodę. Konkurs rozstrzygniemy w sobotę (23.01) o godz. 21.00.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.