poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Ilu pielgrzymów przyjmą świnoujścianie? Przyjadą z Meksyku, Kolumbii, Argentyny, Brazylii i Tanzanii
To przyjecia pielgrzymów zachęca abp. Andrzej Dzięga (L) oraz organizator Światowych Dni Młodych kard. Stanisław Dziwisz (Ś). Foto: Wojciech Basałygo

Ilu pielgrzymów przyjmą świnoujścianie? Przyjadą z Meksyku, Kolumbii, Argentyny, Brazylii i Tanzanii

Wszyscy zapewne wiedzą, że w dniach 26-31.07.2016 r. odbędą się Światowe Dni Młodych w Krakowie. Ale mało kto słyszał o tym, że kilka dni wcześniej, w dniach 20-25.07.2016 do Polski przyjedzie młodzież z całego świata i obchodzone będą tzw. „Dni w Diecezjach”. Świnoujście również będzie miało zaszczyt gościć młodych ludzi z różnych kontynentów.

Jest to wspaniała okazja do promocji naszego miasta. W tym czasie organizowane będą różne, ciekawe wydarzenia dla młodzieży. Poszukiwani są wolontariusze, którzy np. przywitają przyjezdnych w parafiach i pomogą w odnalezieniu miejsca zakwaterowania, pomogą w organizacji imprez, oprowadzą gości po mieście, spędzą miło czas z nowo poznanymi ludźmi. Pomocna będzie znajomość języków obcych ale z doświadczenia wiem, że można sobie poradzić i bez tej umiejętności – mówi ks. Tomasz Gruszto.

Najbliższe spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się 01.02.2016 o godzinie 19.00 w parafii p. w. Gwiazdy Morza.

Noclegi dla pielgrzymów
W świnoujskich parafiach można zgłaszać chęć zostania wolontariuszem oraz gotowość zapewnienia pielgrzymom noclegów w dniach (19)20-25.07.2016. Zwyczajem Światowych Dni Młodych jest przyjmowanie ich we własnych domach.

– Pokażmy, że również Świnoujście jest miastem otwartym i gościnnym – zachęca ks. Tomasz Gruszto.

Gdzie się zgłosić?
W parafii p. w. NMP Gwiazdy Morza należy się zgłaszać do ks. Tomasza Gruszto, który jest odpowiedzialny za przygotowania w całym mieście i organizuje spotkania dla wolontariuszy raz w miesiącu. W parafii tej co tydzień, w sobotę o godz. 19.00 wspólnota Przystań organizuje spotkania przygotowujące do ŚDM – zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko osoby, które jadą do Krakowa.

W parafii p. w. św. Wojciecha można się już zgłaszać na wyjazd. W parafii tej prowadzone są też spotkania formacyjne dla młodzieży, która wyjeżdża na ŚDM – w co drugi piątek. Informacji udziela siostra Karolina oraz ksiądz Grzegorz Medoń.

W pozostałych parafiach kapłanami odpowiedzialnymi za ŚDM są:
Parafia p. w. Chrystusa Króla – Ks. Marek Halec
Parafia p. w. Śś. Stanisława i Bonifacego B. M. – ks. Ignacy Stawarz
Parafia p. w. Bł. Michała Kozala – ks. Daniel Majchrzak

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Świnoujściu

W dniach 08-09.02.2016 w dekanacie Świnoujście będziemy gościć Symbole ŚDM, czyli Krzyż oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

4 komentarze

  1. …a czy ktokolwiek sprawdza czy mają świadectwa zdrowia, szczepienia i czy nie przywożą egzotycznego paskudztwa? A dlaczego to posiadający milionowe dotacje KLER, nie zapewnia im pobytu, tylko zwala to na łeb wiernym?

  2. Faktycznie chudziutki ten co nie wykonał ostatniej woli naszego Papierza

  3. Robia cyrk, ale nie za swoje….

  4. Czarne zaczynają opanowywać coraz śmielej czerwoną wyspę! -:) Kieckowi organizują tylko ten spęd, natomiast sprawami doczesnymi zająć się mają na własny koszt mieszkańcy. P.S. Dziwisza to niedługo będą turlać, tak opuchł biedaczysko poszcząc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.