czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Samochód ma już co drugi mieszkaniec miasta

Samochód ma już co drugi mieszkaniec miasta

Na koniec zeszłego roku w Świnoujściu było zarejestrowanych prawie 20,5 tysiąca samochodów. Prawie 18 tys. to auta osobowe. Oznacza to, że statystycznie co drugi mieszkaniec miasta posiada samochód.

W ciągu dwóch ostatnich lat liczba pojazdów zarejestrowanych w wydziale komunikacji wzrosła o niemal 2 tysiące. Za tak dynamicznym przyrostem pojazdów idzie potrzeba szybkiego organizowania parkingów lub zachęcenie kierowców do korzystania z innych form transportu. Miasto nie jest bowiem w stanie zapewnić wszystkim chętnym miejsc parkingowych.

W Świnoujściu jest obecnie 5302 miejsc postojowych. W centrum z którego korzysta każdego dnia wielu mieszkańców, a także sporo kierowców z przygranicznych niemieckich miejscowości, miejsc postojowych jest 857. Urzędnicy szacują, że potrzeba jeszcze 300.

Coraz częściej słychać głosy mieszkańców, aby zamiast parkingów i betonowania miasta, tworzyć skwery. Oczekują od miejskich urzędników, że nie dadzą się dyktaturze lobby samochodowego.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Jeden komentarz

  1. I mówią że bieda w Świnoujściu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.