Strona główna / Lokalne / Żeglarze dziękują za Trytona

Żeglarze dziękują za Trytona

JKMW Kotwica otrzymał w tym roku nagrodę Tryton w kategorii działalność społeczna, kulturalna i sportowa. Żeglarze nie kryli wzruszenia i zaskoczenia podczas uroczystej gali.

– Kiedy przeszło półtora roku temu uruchamialiśmy Program Morskiego Wychowania Młodzieży wiedzieliśmy, że czeka nas dużo pracy, ale wierzyliśmy w powodzenie planowanego przedsięwzięcia. Nie przypuszczaliśmy jednak, że wyniki jakie osiągniemy spowodują nominację klubu i ostatecznie przyznanie najbardziej prestiżowej nagrody w naszym mieście – mówi komandor Roman Nogalski.

Wyróżnienie jest dla żeglarzy szczególnym powodem do dumy i satysfakcji. Dziękują kapitule nagrody oraz prezydentowi miasta za nominację. Na sukces klubu składa się ciężka praca, życzliwość i pomoc wielu ludzi. Bez nich wszystkich przeprowadzenie programu byłoby niemożliwe.

W pomoc zaangażowali się Pan Wiceprezydent Paweł Sujka i Pani Kierownik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska. Profesjonalną opiekę nad młodzieżą sprawowali w miarę możliwości nauczyciele- wolontariusze. Z liceum im. Mieszka I-go Panie Agnieszka Żychska i Żaneta Łukasiewicz oraz Pan Tomasz Stróżek; ze Szkoły Podstawowej nr 1 Pan Michał Stefaniak. W przyjazny sposób, poprzez osobę Pani Hanki Żurawskiej realizowane były przedsięwzięcia z młodzieżą szkolącą się na przystani żeglarskiej w Łunowie. Przychylne postawy wykazali dyrektorzy świnoujskich szkół, kadra Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i kierownictwo Fundacji im. Kapitana Karola Borchardta. Bardzo ważna była praca przy wielu drobnych, ale istotnych sprawach sympatyków klubu, żeglarzy, rodziców, mieszkańców miasta.

Program Morskiego Wychowania Młodzieży od momentu powstania planowany był jako przedsięwzięcie wieloletnie, a uznanie z jakim się spotkał utwierdza w przekonaniu, że dobrze wpisuje się w charakter naszego miasta.

Zobacz również

Krwiodawstwo. Nasi żołnierze oddali 30 litrów krwi dla potrzebujących saperów

Blisko 30 litrów krwi oddali żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.