Strona główna / Lokalne / Zabytek wkrótce zamieni się w gruzowisko
Budynek sprzedano na początku lat 90-tych. Od tego czasu stoi niezagospodarowany. Foto: Robert Ignaciuk

Zabytek wkrótce zamieni się w gruzowisko

DSCN2984Ostatni niezagospodarowany budynek po Armii Radzieckiej. Budynek ten w latach 90 – tych ubiegłego wieku został sprzedany i  przeszedł w prywatne ręce. Właściciel miał do niego ambitne plany, jednak po jego śmierci spadkobiercy zadecydowali o sprzedaży nieruchomości. Cena jakiej się spodziewali nie zainteresowała kupujących. Od blisko 25 lat dawny koszarowiec straszy i z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie. Za kilkanaście lat zamieni się w gruzowisko.

DSCN2988Urzędnicy nie mają żadnych możliwości przymuszenia właścicieli do zagospodarowania obiektu, poza nakazem zabezpieczenia go przed penetracją osób postronnych i przed możliwością spowodowania uszczerbku na życiu i zdrowiu mieszkańców miasta. W zapisie notarialnym o sprzedaży nieruchomości nie było zapisów o terminie rozpoczęcia zagospodarowywania.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

3 komentarze

  1. Miejsce uciech seksualnym nieletnich pod czujnym okiem władz oraz miejsce do libacji i zalatwiania potrzeb fizjologicznych dla ” elity ” miejskiej. Ale magistrat chyba lubi to sąsiedztwo bo nic nie robi w tym kierunku pomimo wielu narzędzi administracyjnych. Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o … dobra zabawę haha

  2. Zupełnie podobna sytuacja jest w samym centrum miasta, tylko tam stoją puste działki budowlane, przy placu Wolności. Przypomnijcie kto wtedy podpisywał takie umowy w imieniu miasta.

  3. A ja słyszałem, że jakaś spółka chce to zagospodarować na jakiś cel. I to spółka ze Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.