Strona główna / Lokalne / Chciano przekształcić ośrodek w zespół szkół

Chciano przekształcić ośrodek w zespół szkół

Na czwartkowej sesji rady miano przegłosować uchwałę intencyjną o przekształceniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespół Szkół Specjalnych. W dalszej konsekwencji spowodowałoby to likwidację internatu dla uczniów przyjezdnych oraz zwolnienia obsługi. Już podczas komisji zauważono, że projekt uchwały budzi ogromne emocje. Dlatego prezydent poprosił o  wycofanie spod obrad spornego punktu.

Utworzenie Zespołu Szkół Specjalnych wiązałoby się z likwidacją szkolnych internatów dla dzieci spoza Świnoujścia. Jak podkreślano w projekcie wycofanej uchwały, w wyniku przekształcenia ośrodka w zespół oferta edukacyjna dla dzieci będących mieszkańcami Świnoujścia nie uległaby zmianie. Uczniowie z ościennych powiatów mogliby korzystać pod warunkiem zapewnienia przez gminę, której są mieszkańcami, dowozu do zespołu. Miasto zamierzało w ten sposób zaoszczędzić na kosztach utrzymania internatu i zatrudnianiu wychowawców oraz obsługi.

Pomysł likwidacji internatu od początku nowego roku szkolnego z pewnością byłby krzywdzący dla już uczęszczających do placówki uczniów spoza miasta. Wielu z nich pochodzi z rodzin w których wychowanie pozostawia wiele do życzenia. Dla nich szkoła z internatem to jedyna szansa na start w miarę normalne życie. Jeżeli miasto z oczywistych powodów nie chce płacić za utrzymanie w internacie uczniów spoza powiatu, jedynym rozwiązaniem, choć nie idealnym, jest wygaszenie internatu.

Zobacz również

Ciemno na rondzie na Warszowie. „Jest niebezpiecznie”

Niedawno uruchomiono objazd przez rondo na Warszowie. Jest nieoświetlona przez co może być niebezpieczna. – …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.