Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Sosny poszły pod topór. „Kto pozwolił na tę masakrę?”

[ZDJĘCIA] Sosny poszły pod topór. „Kto pozwolił na tę masakrę?”

Sosny rosły pomiędzy al. Interferie i al. Baltic Park Molo. Drzewa zostały wycięte pod planowaną inwestycję. – To skandal! Kto pozwolił na taką masakrę? – napisał w liście do redakcji pan Miłosz.  Kolejne drzewa zostaną wycięte w najbliższych dniach.

Spacerowicze, którzy przechodzili koło wyciętych drzew nie mogli się nadziwić prędkości z jaką drwale wycinają drzewa.

– Jeszcze kilka dni temu rósł tu las, a dziś jest tu wykarczowane pole. Szkoda – pisze pan Miłosz.- Kiedyś był tu klimat. Dla pieniędzy zrobi się wszystko – dodaje.

Prywatny inwestor zamierza postawić w tym miejscu obiekt hotelowy. Zgodnie z pozwoleniem na wycinkę drzew, za część zlikwidowanych drzew właściciel działki będzie musiał zapłacić pieniądze. Będzie musiał także zrobić nowe nasadzenia w miejscu wskazanym przez miasto.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

11 komentarzy

 1. „Spacerowicze, którzy przechodzili koło wyciętych drzew nie mogli się nadziwić prędkości z jaką drwale wycinają drzewa.”

  HAHAHA..panie redaktorze mamy 21 wiek! A jak mieli wycinać? scyzorykami przez kilka miesięcy?

  • nie przez kilka miesięcy, ale pośpiech jest zaskakujący! Wszystko po to, aby obyło się bez protestów. O to. Betonowa pustynia. Co a miasto…

   • Świnoujście dużo traci pozbywając się zieleni, czy są w tym mieście ekolodzy?? a co ze statusem uzdrowiska?? betony można mieć niestety wszędzie , tylko po co nad morzem ??

 2. Komunistyczne s@#$%^&y zniszczyły do miasto dla kilku srebrników.
  Zdechniecie!!!

 3. W Świnoujściu nie ma gdzie zaparkować nad morzem auta, szczególnie latem. Może więc kosztem kolejnego lasku, warto przecież zupełnie tanim kosztem, zamiast kolejnego prywatnego biznesu „inwestora”, położyć kilkaset betonowych płyt i zrobić w końcu normalny parking dla aut turystów oraz mieszkańców miasta, by skończyć ten cyrk i wieczne problemy z parkowaniem, gdzie trzeba czasem kilkanaście kilometrów przejechać po dzielnicy UZDROWISKOWEJ, nim znajdzie się wolne miejsce do zaparkowania. Czas skończyć z tą anty-obywatelską ekologią – czas dostrzec prosty fakt że my, posiadacze aut, nie możemy być wiecznie przez miasto Świnoujście dyskryminowani likwidacją kolejnych miejsc parkingowych, budową deptaków, „tłumieniem ruchu”, zamianą ulic na jednokierunkowe, itd. Ogromny parking nad morzem się i nam należy – koniec bajek, że nie można go zbudować, bo drzewa i trawa tam rosną!!! Jak widać, drzewa można ściąć, można budować – trzeba tylko chcieć!!! Nie tylko mamona powinna się liczyć!

  • niezmotoryzowany

   Od wielu lat istnieją dwa duże parkingi! budując następne problemu parkowania nie rozwiążemy a na plażę polecam iść pieszo

  • A może lepiej ruszyć 3 litery i przejść się piechotą ? Niektórzy to by chcieli zaparkować na plaży w otoczeniu parawanu . Czy do sypialni też samochodem dojeżdżasz ?

  • A może lepiej ruszyć 4 litery i przejść się piechotą ? Niektórzy to by chcieli zaparkować na plaży w otoczeniu parawanu . Czy do sypialni też samochodem dojeżdżasz ?

 4. kasa robi wszystko póki nie będzie myślących ludzi w urzędach który pomyśli, hoteli i innych obiektów dojących przyjezdnych nie brakuje wręcz za dużo ale kasa , a ktoś pomyślał o mieszkaniach dla ludzi i polskich cenach nie pod Niemca jak wszystko prawie .

 5. taaa p. Miłosz ma rację, tu był kiedyś piękny lasek, po którym spacerując, co 3 metry można było wleźć w gówno! To była miejska sralnia a nie lasek!

 6. Ale że o co chodzi? Taka sosna to chwast. Pełno tego. Pan Miłosz to niech się zajmie swoją działką i niech nie przeszkadza w inwestycjach które pozytywnie wpłyną na rozwój miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.