środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Studentka architektury miała dosyć obskurnego placu. Postanowiła stworzyć wizualizację!
Wizualizacja i koncepcja zagospodarowania Oksany Zinczenko jest pracą magisterską. Trzymamy kciuki za obronę.

Studentka architektury miała dosyć obskurnego placu. Postanowiła stworzyć wizualizację!

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pusty plac na którym stoi metalowy pawilon i parking, zmienił się nie do poznania. Wszystko za sprawą świnoujscianki, studentki architektury, która postanowiła pokolorować nasze miasto.

– Szkoda, że to miejsce stoi puste. Jest bardzo reprezentacyjne, to trochę marnotrawienie przestrzeni miasta – zauważa Oksana Zinczenko. – Stworzenie wielu wizualizacji było pracochłonne, ale było warto – dodaje.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozpoczęto prace budowlane na pustych placach położonych w centrum Świnoujścia. Budowa ruszyła przy ul. Armii Krajowej naprzeciwko redakcji portalu swinoujskie.info, a także naprzeciwko skweru im. Małkowskich.

Kiedy zostanie zagospodarowany kolejny teren – przy ul. Armii Krajowej? Dziś jest używany jako prowizoryczny parking i splendoru miastu raczej nie przynosi. Studentka architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Oksana Zinczenko nie mogła dłużej patrzeć na obskurny plac i postanowiła go zmienić. W jej pracowni powstała koncepcja zagospodarowania tego miejsca.

– Koncepcja zagospodarowania jest moją pracą magisterską. Zaproponowałam swojemu promotorowi akurat to miejsce, zgodził się.  Efekt można oglądać – mówi Oksana Zinczenko.

Czterokondygnacyjny budynek ma mieć na parterze lokale usługowe. Wizualizacja wygląda bardzo nowocześnie. A jak podoba się naszym Czytelnikom?

Oksana Zinczenko

Mieszkanka Świnoujścia, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Świnoujściu, studentka V roku Architektury i Urbanistyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, dyplomantka pod kierunkiem dr inż arch. Jerzego Byreckiego. Od najmłodszych lat interesowała się sztukami plastycznymi, malarstwem, rysunkiem, wielką przyjemność sprawiało jej tworzenie, pasje odziedziczyła po ojcu. Kierunek Architektura i Urbanistyka był jej marzeniem, które się spełniło. „Jestem bardzo związana ze Świnoujściem, uwielbiam to miasto za niepowtarzalny klimat i ogromny potencjał. Od początku wiedziałam, że temat mojej pracy związany będzie z miastem rodzinnym.Temat pracy dyplomowej jest moim indywidualnym tematem. Pomysł narodził się podczas jednego z długich spaceru po mieście” – mówi autorka. Kontakt: o.zinczenko@o2.pl

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

11 komentarzy

 1. Część tego terenu należy do miasta. Pozostała jest terenem prywatnym. Spór między miastem a osobą fizyczna trwa od wielu lat i nie ma widoków na jej zakończenie.

 2. w tym mieście brakuje po prostu życia i radości 🙂 mi się tam podoba i pozdrawiam

 3. Jakubie, z niecierpliwością czekam na Twój projekt dyplomowy, mam nadzieję, że dożyje tego momentu, a ocenę projektu pozostawmy komisji.

  #hatersgonnahate

  • Z tego co wiem, Jakub obronił swoją pracę magisterską ponad dwa lata temu i to na 5. Od tego czasu cały czas jest czynny zawodowo – w różnych krajach i tematach. Więc najłatwiej napisać „hatersgonnahate” trudniej przyjąć krytykę i świadomość, że niekoniecznie wszyscy uważają nasze prace za dzieło sztuki.

   • Kubuś, nie pogrążaj się…

   • Kuba radze zakupic masc na bol czterech literek I zajac sie swoja 'kariera’

    • Proszę państwa – serio? Dlaczego nie potraficie wziąć udział w merytorycznej rozmowie na temat pracy tylko od razu jedziecie kogoś personalnie? To świadczy o małym polocie. Napisałam tamten komentarz, żeby pokazać że pani Oksana nie jest jedyną osobą po architekturze które się tutaj wypowiadają. Również jestem już kilka lat po studiach, a tak jak w każdej branży inny pogląd mają ludzie z danym wykształceniem bo oceniają również warsztat i zazwyczaj mają po prostu większe pojęcie o tym co się dzieje – w tym przypadku w świecie archi. A jeśli państwo komentujący nie potraficie wypowiedzieć się na temat artykułu, tylko boli was, że ktoś ma swoje zdanie i – o zgrozo – nie boi się go napisać – to po cholere opcja komentarzy? Bo to jest dopiero „#hatersgonnahate” – a nie wypowiadanie swojego zdania.

 4. Trochę słabo oceniać projekt pod względem wizualizacji, która jest wątpliwej jakości i nie przedstawia nawet całego budynku…

  Ta pani nie powinna robić sama wizualizacji, ponieważ widać, że jej to nie wychodzi. Skoro zrobiła tak wiele wizualizacji, dlaczego Redakcja pokazuje tylko jedną?

  Co do architektury to ukhmm… postmodernistyczna bryła rodem z roku 1996 roku – Oskana Pan Wojciech Jarząbek byłby z Ciebie dumny!

  #solpol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.