Strona główna / Lokalne / Dzieci podczas ferii mogą zażywać narkotyki i pić alkohol – ostrzega policja
Dzieci dowiedziały się jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów.

Dzieci podczas ferii mogą zażywać narkotyki i pić alkohol – ostrzega policja

Świnoujscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą spędzającą ferie w Świnoujściu. Oprócz uświadamiania ich o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania, apelują do rodziców aby zwrócili baczną uwagę na swoje dzieci. Dorośli powinni reagować, gdy widzą nieletnich kupujących w sklepie alkohol.

Mija pierwszy tydzień zimowych ferii. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ich trwania policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej spotykają się z dziećmi i młodzieżą na terenie różnych placówek, ostrzegając przed zagrożeniami.

– Działania te prowadzone w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016” odbywają się wspólnie z przedstawicielem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. W piątek prelegenci odwiedzili hotel „Trzy Wyspy”przy ulicy Cieszkowskiego. W spotkaniu wzięło udział 70 młodych uczestników zimowego wypoczynku – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie zimowego wypoczynku. Dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie.

– Także jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów. Spotkania te mają na celu uświadamianie młodym ludziom o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania – dodaje st. asp. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Zobacz również

Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zachęca do korzystania z pociągów regionalnych w wakacyjnych podróżach nad morze. To …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.