Strona główna / Lokalne / Dzieci podczas ferii mogą zażywać narkotyki i pić alkohol – ostrzega policja
Dzieci dowiedziały się jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów.

Dzieci podczas ferii mogą zażywać narkotyki i pić alkohol – ostrzega policja

Świnoujscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą spędzającą ferie w Świnoujściu. Oprócz uświadamiania ich o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania, apelują do rodziców aby zwrócili baczną uwagę na swoje dzieci. Dorośli powinni reagować, gdy widzą nieletnich kupujących w sklepie alkohol.

Mija pierwszy tydzień zimowych ferii. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ich trwania policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej spotykają się z dziećmi i młodzieżą na terenie różnych placówek, ostrzegając przed zagrożeniami.

– Działania te prowadzone w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016” odbywają się wspólnie z przedstawicielem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. W piątek prelegenci odwiedzili hotel “Trzy Wyspy”przy ulicy Cieszkowskiego. W spotkaniu wzięło udział 70 młodych uczestników zimowego wypoczynku – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie zimowego wypoczynku. Dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie.

– Także jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów. Spotkania te mają na celu uświadamianie młodym ludziom o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania – dodaje st. asp. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Zobacz również

Za 7 miesięcy ta część parku zmieni się nie do poznania. Zobacz zdjęcia!

Kolejny kwartał Parku Zdrojowego przechodzi metamorfozę. Już widać, jak powstają nowe, utwardzone alejki. Będą też …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.