Strona główna / Lokalne / Będzie jeszcze zima? A jakie będzie lato?

Będzie jeszcze zima? A jakie będzie lato?

39 dni do końca kalendarzowej zimy. 46 do Wielkanocy. Czy w tym półroczu możemy się spodziewać jeszcze ataku prawdziwej zimy? Dzięki amerykańskim mereologom znamy na to odpowiedź.

Zima w tym roku zawitała na Pomorze Zachodnie na bardzo krótko. Dodatnie temperatury, które od kilkunastu dni dały mieszkańcom naszego miasta złudzenie nadejścia przedwiośnia utrzymają się do końca miesiąca. Ale już na początku marca temperatura- z dużym prawdopodobieństwem- spaść ma poniżej zera- nawet do -8 stopni w nocy. Spadnie śnieg, który nie powinien utrzymać się dłużej niż dwa tygodnie. W dzień temperatury będą oscylować blisko zera, ale raczej poniżej.

– Działkowcy i miłośnicy ogrodów powinni o tym pamiętać! I za szybko nie przestawiać ogrodowych roślin z trybu zimowego na wiosenny- mówi Piotr Zgraja, meteorolog. – Niskie temperatury po ciepłym niby przedwiośniu mogą też dać nieźle w kość zwierzętom.

Zima, według amerykańskich prognoz, może potrwać do świąt wielkanocnych. A przymrozki nie odpuszczą aż do połowy kwietnia.

A jaki będzie lato w naszej części Polski? Według Amerykanów podobno bardzo deszczowe….

Zobacz również

Dbajmy o zieleń! Narzekamy na innych, ale nie jesteśmy wcale lepsi

Mieszkańcy miasta niejednokrotnie skarżą się na samochody należące do turystów, którzy parkują na zieleńcach i …

Jeden komentarz

  1. Nie ma co panikować.
    Nas to ominie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.