Strona główna / Lokalne / Prace na ul. Monte Cassino zakończą się w maju

Prace na ul. Monte Cassino zakończą się w maju

Tym razem przebudowa ulicy Monte Cassino obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Piastowską do Bohaterów Września. Wykonawcą jest Zakład Robót Inżynieryjno – Budowlanych Andrzej  Dykowski ze Szczecina. Prace mają zakończyć się w maju.

To już ostatni odcinek ulicy Monte Cassino, który jeszcze nie została zmodernizowany. Przypomnijmy, że wcześniej przebudowano część od skrzyżowania z ulicą Bohaterów Września do Armii Krajowej, a niedawno od Piastowskiej w kierunku skweru Sybiraków.

Prace rozpoczęto od przebudowy i wymiany tego, co pod jezdnią, czyli sieci wodno-kanalizacyjnej. Ulica będzie miała nową nawierzchnię, chodniki oraz w ramach pasa drogowego również wjazdy na sąsiednie posesje.

Po zakończeniu inwestycji  część tego odcinka – od sklepu „Stodoła”- w kierunku ulicy Bohaterów Września będzie miała charakter deptaka łączącego się z już istniejącym deptakiem w kierunku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Na pozostałym odcinku, od „Stodoły” do ulicy Piastowskiej, ruch pojazdów będzie odbywał się normalnie.

Koszt inwestycji to 916 tys. złotych brutto.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zachęca do korzystania z pociągów regionalnych w wakacyjnych podróżach nad morze. To …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.