Strona główna / Polityka / Program 500+ Będą potrzebni dodatkowi pracownicy

Program 500+ Będą potrzebni dodatkowi pracownicy

W pierwszych  3 miesiącach, kiedy spodziewane jest największe zainteresowanie rodziców, a tym samym duża ilość wniosków o przyznanie dodatku, planowane jest uruchomienie stanowisk w różnych częściach miasta: Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie,  Stanowisku Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta, a także na prawobrzeżu miasta.

Aktualnie szacujemy, że przez ten okres, do obsługi programu 500+ ,zatrudnionych zostanie około 4- 5 pracowników. Ta liczba może jednak jeszcze ulec zmianie. Chcemy  bowiem, aby część zadań przejęli pracownicy już zatrudnieni w MOPR, który będzie koordynował i realizował zadania związane z wprowadzeniem i funkcjonowaniem programu – informuje Robert Karelus z magistratu.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, na obsługę programu, przygotowanie stanowisk, zatrudnienie pracowników,miasto przeznaczy 2 procent z dotacji, jaką samorząd otrzyma na wypłaty środków w ramach programu.

Zobacz również

Radnej PiS nie spodobały się banery Szymona Hołowni w Świnoujściu. Prezydent miasta usunął post

Radna Województwa Zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt zareagowała, gdy zobaczyła banery wyborcze Szymona Hołowni w Świnoujściu. Swoimi …

Jeden komentarz

  1. Brawo. W końcu pozytywne rzeczy zaczynają się dziać w tym kraju. Oby tak dalej !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.