czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Podsumowanie świnoujskiego 24 Finału WOŚP

Podsumowanie świnoujskiego 24 Finału WOŚP

W dniu 15 lutego 2016r w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie podsumowujące 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród gości spotkania znalazły się nie tylko osoby na co dzień w pracę świnoujskiego sztabu, ale również władze miasta – Prezydent Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Paweł Sujka oraz Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska.

art-wosp3Przewodnicząca świnoujskiego sztabu WOŚP, Iwona Postulka, w mowie podsumowującej zwróciła szczególną uwagę na fakt, iż mimo głosów sprzeciwu wobec akcji, już w dniu finału Orkiestra zebrała ponad 40 mln zł. Świnoujski sztab podsumowuje nie tylko sam finał akcji, ale również całoroczne działania, np. zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz rehabilitacji dwóch niepełnosprawnych chłopców ze Świnoujścia. Łączna kwota pieniędzy zebranych podczas trwania 24 Finału przekazanych dla WOŚP oraz środków z innych działań sztabu na rzecz mieszkańców Świnoujścia wyniosła aż 200 252 zł. To kolejny rekord. Dla porównania, w Szczecinie zebrano jedynie ok. 40 tys. więcej. 24 Finał w Świnoujściu był wyjątkowy również ze względu na ilość zebranej czystej krwi. Mieszkańcy miasta oddali łącznie prawie 84 l krwi. Prezydent Janusz Żmurkiewicz wyraził dumę w związku z tak ogromnym zaangażowaniem sztabu oraz mieszkańców Świnoujścia w działania charytatywne i powiedział, że nie wyobraża sobie, żeby w przyszłym roku Świnoujście nie zagrało po raz 25.

Źródło: Urząd Miasta Świnoujścia

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

2 komentarze

  1. Każda okazja test dobra, żeby za frajer się nażreć.
    Na tą imprezę więcej wydali niż uzbierali.

    • Gdzie ty widzisz ten przepych na stole, najłatwiej jest siedzieć na „tyłku”, zamiast działać, stać cie na krytykę, nic ponad to nie umiesz z siebie dać. Prezentujesz typowy styl „trolla” internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.