Strona główna / Lokalne / Rodzina 500 plus. Tu będzie można złożyć wnioski o pieniądze
10 bochenków chleba, 15 litrów zupy, wiadro herbaty i 5 kilogramów mięsa – tyle trzeba aby codziennie nakarmić rodzinę Tecław – największą rodzinę w Polsce, która mieszka na terenie powiatu kamieńskiego, tuż pod Wolinem. Foto: Wojciech Basałygo

Rodzina 500 plus. Tu będzie można złożyć wnioski o pieniądze

W dniu 17 lutego 2016 r. została podpisana przez Prezydenta RP ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Ustawa wejdzie w życie od 1 kwietnia br. i od tego dnia będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego.

– Takie wnioski będzie można składać w punktach zlokalizowanych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Dąbrowskiego 4, filii MDK na Warszowie – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Planujemy również otwarcie punktu mobilnego, który będzie obsługiwał mieszkańców wyspy Karsibór.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Świnoujściu została uruchomiona infolinia pod numerem telefonu 91 322 54 89 czynna w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30. Informacje w sprawie programu „Rodzina 500 plus” udzielane są przez pracowników MOPR.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/ .

Pracownicy MOPR szacują, że w pierwszym okresie po wejściu w życie ustawy, złożonych zostanie około 3000 wniosków o przyznanie tego świadczenia.

Zobacz również

Nie masz pomysłu co dalej? Policjanci podpowiadają

Niebawem wielu maturzystów stanie przed kolejną ważną decyzją: jak dobrze wybrać uczelnię i kierunek studiów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.