Strona główna / Lokalne / Rodzina 500 plus. Tu będzie można złożyć wnioski o pieniądze
10 bochenków chleba, 15 litrów zupy, wiadro herbaty i 5 kilogramów mięsa – tyle trzeba aby codziennie nakarmić rodzinę Tecław – największą rodzinę w Polsce, która mieszka na terenie powiatu kamieńskiego, tuż pod Wolinem. Foto: Wojciech Basałygo

Rodzina 500 plus. Tu będzie można złożyć wnioski o pieniądze

W dniu 17 lutego 2016 r. została podpisana przez Prezydenta RP ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Ustawa wejdzie w życie od 1 kwietnia br. i od tego dnia będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego.

– Takie wnioski będzie można składać w punktach zlokalizowanych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Dąbrowskiego 4, filii MDK na Warszowie – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Planujemy również otwarcie punktu mobilnego, który będzie obsługiwał mieszkańców wyspy Karsibór.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Świnoujściu została uruchomiona infolinia pod numerem telefonu 91 322 54 89 czynna w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30. Informacje w sprawie programu „Rodzina 500 plus” udzielane są przez pracowników MOPR.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/ .

Pracownicy MOPR szacują, że w pierwszym okresie po wejściu w życie ustawy, złożonych zostanie około 3000 wniosków o przyznanie tego świadczenia.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.