Strona główna / Lokalne / Czego nauczyli się nurkowie-minerzy?

Czego nauczyli się nurkowie-minerzy?

1063W piątek, 19 lutego, zakończą się trzytygodniowe zimowe ćwiczenia nurków-minerów i nurków inżynierii morskiej MW. Specjaliści od podwodnych zadań z 8. FOW doskonalili na zgrupowaniu umiejętności prowadzenia działań bojowych m.in. nurkując pod lodem.

Jak co roku zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera nurkowie Marynarki Wojennej mają szansę na ćwiczenie działania w warunkach szczególnie utrudnionych, gdy tafla wody skuta jest lodem. W takich właśnie warunkach nurkowie w marynarskich mundurach, podczas corocznych zgrupowań, doskonalą umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną. W tym roku, podczas szkolenia, zaplanowano m.in. doskonalenie metodyki wykonywania przerębli, umiejętności zachowania orientacji w toni wodnej i radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych czy nurkowanie podlodowe. 1070Wiele godzin poświęconych zostało tematyce autoratownictwa i wzajemnej asekuracji podczas nurkowań w parze. Nurkowie pod wodą, zarówno w jeziorze Czos jak i w basenach nurkowych Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie, doskonalili zarówno procedury działania i współpracy, jak i umiejętność obsługi i wykorzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego i urządzeń łączności podwodnej. Uczyli się poszukiwać i rozpoznawać podwodne przedmioty niebezpieczne oraz wydobywać je na powierzchnię za pomocą pontonów wydobywczych. Poza zagadnieniami praktycznymi realizowano również szkolenie teoretyczne – poszerzano wiedzę specjalistyczną dotyczącą choćby improwizowanych ładunków wybuchowych.

Źródło: Marynarka Wojenna

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.