Strona główna / Lokalne / Policjanci zapraszają na debatę społeczną o przemocy

Policjanci zapraszają na debatę społeczną o przemocy

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Zakrzewski zaprasza mieszkańców miasta na debatę społeczną, której tematem jest przemoc w placówkach oświatowych. Spotkanie odbędzie się w środę 24 lutego 2016 roku o godzinie 12.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Olimpijczyków Polskich przy ulicy Witosa 12.

Ograniczenie zjawisk oraz zachowań budzących powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia mieszkańców miasta stanowi priorytet w działaniach podejmowanych przez Komendę Miejską Policji w Świnoujściu. Dążąc do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa policjanci chcą poznać oczekiwania społeczne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

W środę 24 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Witosa 12 odbędzie się debata społeczna pt. “Czy można powstrzymać przemoc w szkole?”, której organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Świnoujściu. Na spotkanie zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta, placówek oświatowych oraz instytucji pomocowych.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie problemu przemocy w placówkach oświatowych. Policjanci wyrażają nadzieję, że przeprowadzona dyskusja pozwoli na wymianę informacji między zaproszonymi podmiotami o istniejących zagrożeniach i skali zjawiska, wypracowanie wspólnych stanowisk i wniosków, a także określenie dalszych kroków działania.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Zakrzewski zaprasza na debatę społeczną poświęconą problemowi przemocy również mieszkańców miasta zainteresowanych poruszanym tematem.

Zobacz również

Ciemno na rondzie na Warszowie. „Jest niebezpiecznie”

Niedawno uruchomiono objazd przez rondo na Warszowie. Jest nieoświetlona przez co może być niebezpieczna. – …

Jeden komentarz

  1. Sylwia Marszałek

    A kiedy bedzie spotkanie odnośnie przemocy na prawobrzeżu ?
    Czy nowy komendant bierze pod uwagę wskrzeszenie posterunku Policji na prawobrzeżu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.