Strona główna / Lokalne / Kurs przygotowawczy dla kandydatów do szkół podoficerskich

Kurs przygotowawczy dla kandydatów do szkół podoficerskich

Marynarze z jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczą  w specjalnym szkoleniu – przygotowują się do egzaminów wstępnych do szkół podoficerskich.

Zajęcia, w ramach czterotygodniowego kursu, mają miejsce terenie Portu Wojennego w Świnoujściu oraz świnoujskiej strzelnicy garnizonowej. Prowadzone są przez kadrę z dowództwa Flotylli oraz Komendy Portu Wojennego. Zakres tematyczny kursu obejmuje przypomnienie wiadomości z regulaminów, taktyki, treningi umiejętności strzeleckich oraz sprawności fizycznej. Żołnierze doskonalą także sprawność wykonywania czynności, które podlegają ocenie w trakcie egzaminów do szkół podoficerskich. Wśród nich są: ładowanie magazynka, czołganie się na odległość 30m (z bronią oraz skrzynką amunicji) oraz zakładanie masek przeciwgazowych i odzieży ochronnej. Podczas kursu marynarze przygotowywać się będą także do będącej częścią egzaminu wstępnego rozmowy kwalifikacyjnej.

W trakcie trwania kursu, wizytę w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża złożyli komendanci szkół podoficerskich – st. chor. szt. mar. Janusz Calak – komendant Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce oraz st. chor. szt. Paweł Urbański – komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. W trakcie wizyty w 8. FOW mieli oni możliwość zapoznać się z warunkami i specyfiką służby na okrętach, podczas spotkania z marynarzami przedstawili statystyki oraz wnioski z egzaminów wstępnych z kilku poprzednich lat. W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie z dowódcą 8. FOW – kontradmirałem Jarosławem Zygmuntem.

Kurs zorganizowany został przez dowództwo 8. Flotylli Obrony Wybrzeża po raz pierwszy, w celu przygotowania marynarzy flotylli do egzaminów wstępnych do szkół podoficerskich. W szkoleniu uczestniczy 28 marynarzy z jednostek podległych flotylli.

 

kmdr ppor. Jacek KWIATKOWSKI

foto Marcin Purman, Monika Trzcińska

 

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.