Strona główna / Lokalne / Prezes ZWiK Adam Makieła odchodzi na emeryturę

Prezes ZWiK Adam Makieła odchodzi na emeryturę

Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej ZWiK o swojej decyzji odejścia na emeryturę poinformował dotychczasowy Prezes ZWiK Adam Makieła. Przez wiele lat z dobrymi efektami kierował Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu. Dzięki ciężkiej pracy pracowników ZWiK-u jakość wody w Świnoujściu polepszyła się. W ostatnim czasie wykonano m.in. modernizację rurociągu z przepompowni przy ul. B. Chrobrego do oczyszczalni ścieków przy ul. Karsiborskiej, budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w ul. Barlickiego i Okólnej w Świnoujściu. Zakupiono także specjalny pojazd przeznaczony do ciśnieniowego udrażniania i czyszczenia sieci kanalizacyjnych, a także przebudowano kolektor sanitarny z przepompowni do oczyszczalni ścieków.

W ubiegłym roku Adam Makieła otrzymał nagrodę Wodooskar przyznawane przez Stowarzyszenie Forum Wodociągowe. Kapituła plebiscytu uhonorowała w ten sposób naszego prezesa za całokształt działalności na rzecz środowiska wodociągowego.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.