Strona główna / Lokalne / Prywatny inwestor wybuduje fragment nowej promenady i wejście na plażę

Prywatny inwestor wybuduje fragment nowej promenady i wejście na plażę

Firma budująca kompleks hotelowy na przedłużeniu ulicy Energetyków poprosiła radę miasta o dzierżawę terenu na wydmach za symboliczną złotówkę. Zaznaczmy, że chodzi o dzierżawę gruntu o powierzchni 1750 metrów kwadratowych przeznaczoną wyłącznie pod budowę drogi, a nie hoteli.

Ta umowa 30-letniej dzierżawy gruntu o powierzchni 1750 metrów kwadratowych dotyczyła terenu pomiędzy działkami kupionymi przez inwestora pod budowę kompleksu hotelowego. Teren jest własnością miasta, które było zobowiązane wybudować drogi dojazdowe do tych działek oraz drogę w kierunku morza.

Inwestorzy wzięli to na siebie, lecz poprosili o dzierżawę za „złotówkę”. Dzięki temu będą mogli wybudować pod drogą ogólnodostępny parking na 300 samochodów. Oprócz tego wybudują wejście na plażę oraz 400-metrowy odcinek nowej promenady.

– To jest przykład dla innych inwestorów, że można współpracować z miastem i dać coś więcej od siebie niż miało to dotąd miejsce – mówił Janusz Żmurkiewicz na antenie TV Świnoujście.

15 radnych głosowało za, 3 wstrzymało się.

Zobacz również

Umowa na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej – podpisana

Umowa między Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum PGZ-Miecznik na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP …

3 komentarze

  1. Kiedyś Świnoujście miało klimat, teraz robi się betoniarnia.

  2. i komu to wszystko potrzebne? Ponad 10 lat nie mieszkam w Swinoujsciu, niedawno przyjechalam i kompletnie mi sie nie podobaja, te wszystkie nowe budowle to okropnosc, jedno wielkie betonowisko, i z tego co sie zorientowalam nikomu z mieszkancow sie nie podoba, co za duzo to niezdrowo i to przyslowie za jakis czas sie sprawdzi, bokiem to wszystko wszystkim wyjdzie

  3. ZA ZŁOTÓWKĘ JESZCZE SAM DOJAZDY POROBI I WIĘCEJ ZAROBI MIASTO NIE LICZY SIE Z MIESZKAŃCAMI TYLKO ZAROBASAMI I UKŁADAMI TO JEST TROSKA KIESZENIE NAPYCHAĆ KOSZTEM MIESZKAŃCÓW .CHCESZ HOTEL DOSTANIESZ DZIERŻAWĘ POD WARUNKIEM WYBUDUJESZ DROGI ITP LUB NIE MA DZIERŻAWY I NIE MA ZADNEGO UPUSTU NA DZIERŻAWĘ NO CHYBA ZE JEST TO MIESZKANIEC ŚWINOUJŚCIA OD CO NAJMNIEJ 20 LAT WIEC NALEŻNA MU SIĘ TAKIE RABATY NA DZIERŻAWĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.