niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Prywatny inwestor wybuduje fragment nowej promenady i wejście na plażę

Prywatny inwestor wybuduje fragment nowej promenady i wejście na plażę

Firma budująca kompleks hotelowy na przedłużeniu ulicy Energetyków poprosiła radę miasta o dzierżawę terenu na wydmach za symboliczną złotówkę. Zaznaczmy, że chodzi o dzierżawę gruntu o powierzchni 1750 metrów kwadratowych przeznaczoną wyłącznie pod budowę drogi, a nie hoteli.

Ta umowa 30-letniej dzierżawy gruntu o powierzchni 1750 metrów kwadratowych dotyczyła terenu pomiędzy działkami kupionymi przez inwestora pod budowę kompleksu hotelowego. Teren jest własnością miasta, które było zobowiązane wybudować drogi dojazdowe do tych działek oraz drogę w kierunku morza.

Inwestorzy wzięli to na siebie, lecz poprosili o dzierżawę za „złotówkę”. Dzięki temu będą mogli wybudować pod drogą ogólnodostępny parking na 300 samochodów. Oprócz tego wybudują wejście na plażę oraz 400-metrowy odcinek nowej promenady.

– To jest przykład dla innych inwestorów, że można współpracować z miastem i dać coś więcej od siebie niż miało to dotąd miejsce – mówił Janusz Żmurkiewicz na antenie TV Świnoujście.

15 radnych głosowało za, 3 wstrzymało się.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

3 komentarze

  1. Kiedyś Świnoujście miało klimat, teraz robi się betoniarnia.

  2. i komu to wszystko potrzebne? Ponad 10 lat nie mieszkam w Swinoujsciu, niedawno przyjechalam i kompletnie mi sie nie podobaja, te wszystkie nowe budowle to okropnosc, jedno wielkie betonowisko, i z tego co sie zorientowalam nikomu z mieszkancow sie nie podoba, co za duzo to niezdrowo i to przyslowie za jakis czas sie sprawdzi, bokiem to wszystko wszystkim wyjdzie

  3. ZA ZŁOTÓWKĘ JESZCZE SAM DOJAZDY POROBI I WIĘCEJ ZAROBI MIASTO NIE LICZY SIE Z MIESZKAŃCAMI TYLKO ZAROBASAMI I UKŁADAMI TO JEST TROSKA KIESZENIE NAPYCHAĆ KOSZTEM MIESZKAŃCÓW .CHCESZ HOTEL DOSTANIESZ DZIERŻAWĘ POD WARUNKIEM WYBUDUJESZ DROGI ITP LUB NIE MA DZIERŻAWY I NIE MA ZADNEGO UPUSTU NA DZIERŻAWĘ NO CHYBA ZE JEST TO MIESZKANIEC ŚWINOUJŚCIA OD CO NAJMNIEJ 20 LAT WIEC NALEŻNA MU SIĘ TAKIE RABATY NA DZIERŻAWĘ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.