Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA i FILM] Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu

Wystawę malarstwa warszawskiego twórcy Sławomira Gębczyńskiego można oglądać od soboty w Galerii Sztuki Współczesnej ms44. Artysta uprawia malarstwo figuratywne wywodzące się z tradycyjnej klasycznej sztuki opartej na wysmakowanej kolorystyce i znakomitym rysunku. Na swoich obrazach artysta opowiada o losie człowieka który pomimo presji otaczającego go świata podejmuje z nim dialog a nawet staje do konfrontacji.

Na wystawie znalazły się obrazy o tematyce rodzajowej. Opowieści przedstawione na płótnach młodego artysty w znakomity sposób łączą tradycyjną sztukę z pytaniami które stawia współczesny świat.

Galeria Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 w Świnoujściu przy ulicy Armii Krajowej 13.

Sławomir Mściwoj Łukasz Gębczyński

Malarz, grafik, rysownik, fotograf. Urodził się 7 stycznia 1984 roku w Szczecinie. W latach 2010-15 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa profesora Jarosława Modzelewskiego, w pracowniach rysunku profesorów Pawła Bołtryka i Czesława Radzkiego, oraz pracowni grafiki profesora Andrzeja Węcławskiego. Jako student zadebiutował w maju 2015 roku podczas Wystawy Dyplomowej w Galerii Studio, w PKiN w Warszawie oraz na Wystawie Najlepsze Dyplomy ASP w Gdańsku. Od 2015 r., zatrudniony jako debiutujący asystent na Wydziale Malarstwa Warszawskiej ASP. W latach 2013-14 student pełniący funkcję asystenta w pracowni profesora Zbigniewa Taranienki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w pracowni profesora Piotra Welka na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Warszawskiego.

 

Zobacz również

To laboratorium posłuży gospodarce Pomorza Zachodniego

Prowadzą badania i ekspertyzy dla przemysłu stoczniowego, przeładunkowego, drzewnego, maszynowego, offshore czy energetyki wiatrowej. Teraz …

2 komentarze

  1. sztuka- czyli stado facetów odkrywających swoimi ręcyma środek odby..u. LITOŚCI!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.