środa , 5 października 2022
Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA i FILM] Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu

Wystawę malarstwa warszawskiego twórcy Sławomira Gębczyńskiego można oglądać od soboty w Galerii Sztuki Współczesnej ms44. Artysta uprawia malarstwo figuratywne wywodzące się z tradycyjnej klasycznej sztuki opartej na wysmakowanej kolorystyce i znakomitym rysunku. Na swoich obrazach artysta opowiada o losie człowieka który pomimo presji otaczającego go świata podejmuje z nim dialog a nawet staje do konfrontacji.

Na wystawie znalazły się obrazy o tematyce rodzajowej. Opowieści przedstawione na płótnach młodego artysty w znakomity sposób łączą tradycyjną sztukę z pytaniami które stawia współczesny świat.

Galeria Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 w Świnoujściu przy ulicy Armii Krajowej 13.

Sławomir Mściwoj Łukasz Gębczyński

Malarz, grafik, rysownik, fotograf. Urodził się 7 stycznia 1984 roku w Szczecinie. W latach 2010-15 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa profesora Jarosława Modzelewskiego, w pracowniach rysunku profesorów Pawła Bołtryka i Czesława Radzkiego, oraz pracowni grafiki profesora Andrzeja Węcławskiego. Jako student zadebiutował w maju 2015 roku podczas Wystawy Dyplomowej w Galerii Studio, w PKiN w Warszawie oraz na Wystawie Najlepsze Dyplomy ASP w Gdańsku. Od 2015 r., zatrudniony jako debiutujący asystent na Wydziale Malarstwa Warszawskiej ASP. W latach 2013-14 student pełniący funkcję asystenta w pracowni profesora Zbigniewa Taranienki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w pracowni profesora Piotra Welka na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Warszawskiego.

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

2 komentarze

  1. sztuka- czyli stado facetów odkrywających swoimi ręcyma środek odby..u. LITOŚCI!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.