Strona główna / Lokalne / Szukają sprawców bestialskich morderstw kotów

Szukają sprawców bestialskich morderstw kotów

Komisja Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności zwraca się do działkowiczów, którzy ponad wszystko cenią konktakt z przyrodą z apelem o pomoc w ujęciu sprawców bestialskich mordów kotów wolno żyjących na terenach działek.

Pod koniec listopada ub.r. pisaliśmy, że w krótkim okresie czasu znaleziono kilka martwych kotów. Ktoś je truje jeden po drugim, a martwe podrzuca pod furtki ludzi, którzy je dokarmiają. Oprawcy działają w bardzo podobny sposób. Najczęściej dodają do jedzenia truciznę. Koty umierają w straszliwych konwulsjach i męczarniach.

Zgodnie z prawem, kto zabija, uśmierca zwierzę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca, któregoś z tych czynów działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Członkowie Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności chcą pomóc policji w schwytaniu sprawców.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

2 komentarze

  1. Czy kocięta ze zdjęcia są z naszych działek? Ustalamy miejsca młodych kotów do szczepienia p/kociemu katarowi.Fundacja I.C.Y.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.