Strona główna / Lokalne / Zamieszkaj i pracuj nad morzem

Zamieszkaj i pracuj nad morzem

Bon na zasiedlenie to sposób na zmotywowanie osób młodych, bezrobotnych do szukania pracy. Zwiększa mobilność funkcjonowania na rynku pracy. Przysługuje osobom do 30 roku życia, które znajdą pracę poza miejscem zamieszkania.

Ile można otrzymać? 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Należy pamiętać że w ciągu 30 dni od dnia otrzymania bonu trzeba dostarczyć do urzędu pracy dokument potwierdzający podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej i oświadczenie o spełnieniu warunku dotyczącego odległości od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejsca wykonywania pracy. Należy powiadomić Urząd Pracy o utracie pracy lub podjęciu nowego zatrudnienia w terminie do 7 dni od zaistnienia tego zdarzenia.

– Ważne jest, aby do 8 miesięcy od dnia otrzymania bonu udokumentować pozostawanie w zatrudnieniu, posiadanie innej pracy zarobkowej lub prowadzenie działalności gospodarczej przez okres 6 miesięcy – tłumaczy Anna Bilska, specjalista ds. programów.

Aby otrzymać bon wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Pracy oraz spełnić następujące warunki:

–         za wykonywanie pracy wnioskodawca będzie osiągać wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia oraz z tego tytułu będzie on podlegać ubezpieczeniom społecznym;

–         odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której zamieszka wnioskodawca w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie;

–         wnioskodawca będzie pozostawać w zatrudnieniu, innej pracy zarobkowej lub prowadził działalność przez okres co najmniej 6 miesięcy.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą wsparcia umów się na spotkanie z naszym Doradcą Klienta. Zadzwoń pod numer 91-321-97-54 lub odwiedź naszą stronę internetową www.caz.swinoujscie.pl na której znajdziesz informacje odnośnie bonu na zasiedlenie jak również wszystkich pozostałych form wsparcia realizowanych przez urząd.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Jeden komentarz

  1. i będą wspierać obozy pracy 1 z 2 pójdą do pracy z hańbiącym wynagrodzeniem bo mu urząd da na mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.