poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Prace interwencyjne. Finansowe korzyści z zatrudnienia

Prace interwencyjne. Finansowe korzyści z zatrudnienia

Czym są prace interwencyjne i jaki jest ich główny cel?

Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego w ramach umowy o pracę z częściowym dofinansowaniem Pracodawcy wynagrodzenia przez Urząd Pracy. Celem jest ułatwienie bezrobotnym powrotu na rynek pracy.

Kto może ubiegać się o wsparcie na zorganizowanie prac interwencyjnych?

O organizację prac interwencyjnych może ubiegać się każdy Pracodawca, który w ocenie organu jest w stanie te prace prawidłowo przeprowadzić (np.: niebędący w stanie likwidacji oraz niezalegający z podatkami).

W jaki sposób starać się o pomoc na zorganizowanie prac interwencyjnych?

Pracodawca zainteresowany zorganizowaniem prac interwencyjnych powinien złożyć do wybranego Powiatowego Urzędu Pracy wniosek, w którym podane będą m.in. dane firmy, proponowana liczba bezrobotnych i okres ich zatrudnienia, miejsce i rodzaj prac, wymogi kwalifikacyjne, a także proponowana wysokość wynagrodzenia i wysokość refundacji.

W ciągu 30 dni od złożenia wniosku Pracodawca powinien otrzymać od starosty powiadomienie o decyzji w sprawie organizacji prac interwencyjnych. Jeśli decyzja jest pozytywna starosta zawiera z pracodawcą umowę.

Pracodawca także zawiera umowy o pracę z bezrobotnymi, którzy będą wykonywać prace interwencyjne.

Pracodawca po zakończeniu okresu refundacji jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu skierowanego bezrobotnego przez okres minimum 3 miesięcy po zakończeniu refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne.

Rozmowa z Anną Kowalską, specjalistką PUP ds. dofinansowań

Więcej informacji odnośnie prac interwencyjnych? Umów się na spotkanie z doradcą klienta pod nr tel. 91 321 97 54 lub odwiedź stronę internetową: www.caz.swinoujscie.pl

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.